השופט בדימוס ורדי זיילר מת בגיל 79

שופט המחוזי לשעבר ניצב בראשות הוועדות לבדיקת אסון ורסאי ופרשת האחים פריניאן, שאחריה התפטר המפכ"ל. "תקופתו היתה תור הזהב בבית המשפט", ספדו לו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

שופט בית המשפט המחוזי בדימוס, , מת היום (שלישי) בביתו בירושלים בגיל 79. הלווייתו של זיילר צפויה להתקיים מחר.

זיילר שימש כנשיא בית המשפט המחוזי בירושלים במשך 14 שנים עד לפרישתו ב-2003. מאז פרישתו מכס השיפוט כיהן במספר תפקידים רשמיים. בין השאר עמד זיילר בראש הוועדה לבחינת חיוב אישי על ראשי ערים, בראש הוועדה לבדיקת אסון ורסאי וכן ניצב בראש ועדת הבדיקה לבדיקת התנהלות המשטרה והפרקליטות בפרשת שהובילה להתפטרותו של המפכ"ל משה קראדי. כמו כן עמד בראש יחידת הדין המשמעתי במשרד הבריאות.

השופט בדימוס זיילר ב-2007צילום: אייל טואג

התגורר בשכונת רחביה בירושלים לבדו מאז שמתה רעייתו, אילנה. שניים מבניו הם עורכי דין, אחד מהם חי בלונדון והשני עורך דין במשרד הרצוג פוקס נאמן. זיילר נחשב לשופט קפדן וקשוח שניהל את המשפטים ביד רמה. יו"ר לשכת עורכי הדין בירושלים, עו"ד אשר אקסלרד, הגדיר אותו היום כ"איש שלקח את מערכת המשפט בירושלים קדימה ופתח את שעריה למאה ה- 21. הוא היה משפטן מזהיר ודמות נערצת בקרב הקהילה המשפטית בירושלים".

נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים בדימוס מוסיה ארד, שהחליפה את זיילר בתפקידו ופרשה לאחרונה מתפקידה, סיפרה ל"הארץ" ששוחחה עם זיילר בערב החג. "דיברתי איתו והוא היה מאה אחוז. הוא סיפר שהכין את כל הסדר והכין לילדים ונכדים. היה איש פעיל מאוד, עסק בבוררות וגישורים פרטיים ומותו מפתיע אותי מאוד. הוא היה שופט גדול, איש חכם עם אישיות חזקה, בעל רגישות לאדם שניכרת בפסקי הדין שלו, חבר אמת, נשיא אגדי של בית המשפט המחוזי בירושלים. תקופתו היתה תור הזהב בבית המשפט. הוא הפך את בית המשפט המחוזי בירושלים לבית המשפט המחוזי הטוב בישראל".

שרת המשפטים ציפי לבני אמרה כי "השופט זיילר השאיר אחריו חותם שמעטים זוכים לו. שופט אמיץ, בעל עמוד שדרה מוסרי וערכי, חף מפניות ונכון להילחם, לא רק למען החוק היבש אלא למען הצדק במשמעותו הרחבה. דמותו תישאר כמודל לחיקוי עבור שופטים וכשופט בו נתן הציבור את אמונו. אכן היה שופט בירושלים״. 


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ