כתובות "נקמת אדל ביטון" רוססו על שני מסגדים ליד בית לחם

כשלושה שבועות לאחר שהפעוטה נפצעה אנושות מיידוי אבנים, רוססו כתובות נאצה ונוקבו צמיגי מכוניות בכפר תוקוע

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

כתובות נאצה רוססו הבוקר (ראשון) על שני מסגדים בכפר תוקוע, סמוך לבית לחם. על פי עדויות מפי תושבים בכפר, קבוצה של מתנחלים נכנסה בשעות הבוקר המוקדמות לשטח הכפר וריססה על קירות המסגדים מגן דוד וכתובות "נקמת אדל ביטון", "תג מחיר" ו"טרור אבנים". על פי העדויות, הם גם ניקבו צמיגים של כמה מכוניות בכפר.

מנכ"ל הראשות המקומית, תייסיר אבו-מפרח, סיפר כי כבר כמה ימים שהמתנחלים באזור בית לחם מאיימים בפעולות נקמה על יידוי אבנים של פלסטינים באזור, שהביא בין היתר לפציעתה של הפעוטה אדל ביטון לפני שלושה שבועות סמוך לאריאל. לדבריו, "אנחנו תובעים מצה"ל, מהרשות הפלסטינית ומהקהילה הבינלאומית למנוע את טרור המתנחלים".
אדווה ביטון, אמה של הפעוטה אדל שעדיין מאושפזת במצב קשה, גינתה את פעולות תג המחיר בתוקוע: אנחנו לא קשורים לזה ולא תומכים בפעולות כאלה, זו לא הדרך.

בעקבות התקרית בה נפצעה אדל ביטון, פתחו המתנחלים בקמפיין הדורש מצה"ל להחמיר את התייחסותו להשלכות האבנים. "המדיניות העקומה שמתעקשת לא לראות ביידוי אבנים טרור אלא הפרות סדר, היא הפקרות מוחלטת", אמר ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה. הוא הוסיף כי בחודשיים האחרונים גברו מקרי ידויי האבנים ביהודה ושומרון, "שלא זכו לתגובה עקב הגבלות הפוליטיקאים על צה"ל. הגיע הזמן להפנים: אבן עלולה להרוג. יש להתייחס אל יידוי האבנים כאל טרור".

כתובות הנאצה שרוססו בכפר תוקועצילום: סוכנות הידיעות "מען"

הצבא אכן שינה באחרונה את התייחסותו לנושא ושינה את העבירה מ"הפרות סדר" ל"טרור עממי", אך פסיקה של בית המשפט הצבאי בשומרון מדצמבר מבהירה כי יידוי אבנים אינו בהכרח ניסיון להרוג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ