ביהמ"ש נגד המשטרה: גם סגירת "החתול והכלב" אינה מידתית

שלשום דחה ביהמ"ש בקשה דומה של המשטרה לסגור לאלתר את מועדון "הבלוק" בשל סחר בסמים במקום. השופטת אף סירבה לקבל ידיעות מודיעיניות חסויות

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

מועדון "החתול והכלב" בתל אביב ימשיך לפעול, למרות התנגדות המשטרה. בית משפט השלום בתל אביב דחה הבוקר (ראשון) את בקשת המשטרה לסגור את המועדון עד תום ההליך המשפטי נגדו. שלשום דחה בית המשפט בקשה דומה של המשטרה לסגור את מועדון "הבלוק". בשני המועדונים חשף סוכן סמוי של המשטרה סחר בסמים. המשטרה הגישה לבית המשפט בקשות לסגור את שני המועדונים לצמיתות. לצד זאת, ביקשה להפסיק את פעילותם כבר כעת.

החתול והכלב נסגר לפני חודש וחצי ומאז לא שב לפעול. המשטרה טענה כי מאוגוסט בשנה שעברה ועד פברואר השנה, ביצע סוכן סמוי שבע עסקאות סמים במועדון הפופולרי. עמדת המשטרה היתה כי רק סגירתו של העסק "תשים קץ לפעילות החמורה והמסוכנת המתרחשת בתחומו על בסיס קבוע ושיטתי ותמנע סכנה לציבור". בית המשפט דחה גם את בקשת המשטרה להגיש לו ידיעות מודיעיניות מבלי לחשוף אותן בפני אנשי המועדון.

עורכי הדין אביגדור פלדמן ומיקי חובה, המייצגים את החתול והכלב, הזהירו מפני פגיעה לא מידתית ובלתי הפיכה במועדון אם יוותר סגור עד תום ההליך המשפטי. הם הדגישו כי אנשי המועדון כלל אינם מואשמים במעורבות בסחר בסמים, שהתבצע לכאורה בשטח המועדון. עוד טענו כי אנשי המודיעין של המשטרה טמנו פח למועדון, והם אלה שהורו למאבטחים להכניס למקום אדם, שלימים התברר כי הוא סוחר סמים שעמו ביצע הסוכן הסמוי עסקאות. הם ציינו גם כי בעלי המועדון גיבשו תכנית ובה הצעות שונות למגר את הסחר בסמים, אך המשטרה לא הסכימה להידבר עמם בנושא.    

מועדון החתול והכלבצילום: דודו בכר

השופטת מי-טל אל-עד קרביס קבעה כי אין בידי המשטרה תשתית ראיות המצדיקה את סגירת המועדון לאלתר. השופטת אף הדגישה כי המשטרה כלל לא מאשימה את בעלי ומנהלי המועדון במעורבות בסחר בסמים, וכי על פי הראיות שבידיה, הסחר האמור התבצע בידי אחרים.  "המשיבים מצידם עושים ניסיון לקדם תכנית אבטחה אשר תענה על דרישות המבקשת למנוע תופעות שליליות בשטח העסק, ועליהם לעשות כן במהירות ובשקידה הראויה", כתבה השופטת קרביס בהחלטתה. "המבקשת, אשר בדיונים שלפני שללה כל אפשרות לבחון הסדר כלשהוא במסגרתו ניתן יהיה לקדם פני רישיון, לא תציב מחסום לפני המשיבים ותבחן את התכנית באופן ענייני תוך מתן הערותיה המקצועיות".

שלשום מתח השופט גיא היימן ביקורת חריפה על המשטרה ודחה את בקשתה לסגור את מועדון הבלוק לאלתר. השופט קבע כי בקשת המשטרה אינה מידתית ואינה משרתת את האינטרס הציבורי. כמו כן, מתח השופט ביקורת על חוסר נכונותה של המשטרה להידבר עם בעלי המועדון ולפעול יחד עמם למיגור התופעה. השופט הזהיר מניסיון לסגור את המועדון על מנת להעניש את בעליו והבהיר כי זהו שימוש פסול בצו סגירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ