השופט הציע למשטרה למחוק האישומים נגד ליף

השופט צחי עוזיאל תקף גם את כתב האישום נגד הפעיל החברתי יורם רון וטען כי "לא מיוחס לו כלום". התובעת המשטרתית ענתה: "זו כנראה טעות"

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית משפט השלום בתל אביב מציע למשטרה למחוק את כתב האישום נגד דפני ליף ולהסתפק באזהרה. היום (רביעי) התקיים בבית המשפט דיון בעניינם של שישה נאשמים, ובהם ליף, שנעצרו בהפגנה בשדרות רוטשילד ב-22 ביוני בשנה שעברה. ליף מואשמת בהשתתפות בהתפרעות, שימוש בכוח או באיומים כדי למנוע מעצר, והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

המשטרה הודיעה לבית המשפט בתחילת הדיון כי היא מוכנה להסתפק באי הרשעה של ליף ושני מפגינים נוספים, ברק סגל ויורם רון, שהעבירות המיוחסות להם אינן חמורות, ובשליחתם ל-60 שעות לתועלת הציבור. המשטרה סירבה להגיע להסדר דומה עם שני נאשמים אחרים, אחת מהן מואשמת בתקיפת שוטר ולשני רישום פלילי קודם. נאשם שישי, שגם לו מייחסת המשטרה תקיפת שוטר, כופר בסמכות בית המשפט לדון בכתב האישום נגדו.

דפני ליף לפני הדיון בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

השופט צחי עוזיאל אמר כי על המשטרה למחוק את כתב האישום נגד יורם רון. "קראתי את העובדות. לא מיוחס לו כלום. צריך להוציא אותו לגמרי מהסיפור", אמר השופט. התובעת המשטרתית, עו"ד רותם חזן, אמרה כי "זו כנראה טעות בכתב האישום". באשר לליף וסגל הציע השופט למשטרה לסיים את התיק באזהרה חמורה, ללא הודאה בעובדות כתב האישום וללא עונש. לגבי הנאשמת בתקיפת שוטר, הציע השופט לצמצם את כתב האישום ואמר כי הוא מתרשם שמעשיה אינם הולמים את העבירות המיוחסות לה.

התובעת המשטרתית אמרה כי קשה להאמין שהממונים עליה יסכימו למחוק את כתבי האישום ולהסתפק באזהרה. עו"ד גבי לסקי, המייצגת את ליף ושלושה נאשמים נוספים, אמרה כי "צריך לבטל את כתב האישום". לדבריה, "המפגינים לא עשו דבר מלבד להפגין נגד עוולות המדינה". ליף התפרצה בשלב מסוים לדיון ושאלה "למה אני צריכה להגיע לפשרה?". לאחר מכן איפשר השופט לנאשמים אחרים להשמיע את עמדתם. "זה משפט פוליטי, המטרה היא הרתעה", אמר סגל.

בתום הדיון הבהירה ליף כי לא תסכים לפשרה, אלא רק למחיקת כתב האישום וזיכוי מוחלט. "אני לא צריכה להתנצל על העובדה שלקחתי חלק בהתקהלות חוקית, במשמרת מחאה. אני לא רואה כאן באמת אפשרות להתפשר או להתקפל. אני רוצה זיכוי בבית משפט. לא עשיתי שום דבר לא בסדר", אמרה והוסיפה: "אני גם לא רוצה שזה יהיה המסר שאני אשדר לצעירים במדינה הזאת, שלא יקחו צעד אחורה מדברים שהם מאמינים בהם רק בגלל שמישהו מזהיר אותם. זה לא דמוקרטי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ