חשד: הצעירים הכו אתיופים כי סברו שהם מהגרים אפריקאים

חמישה צעירים חשודים כי הכו את אחד הקורבנות בקרש עץ ואת השני בצינור פלסטיק. נבדקת אפשרות שהחבורה אחראית גם לתקיפת אזרח אריתראי

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

משטרת מחוז תל אביב עצרה חמישה צעירים, בגילי 16 עד 21, בחשד לתקיפת שני צעירים אתיופים משום שסברו שהם נתינים זרים מאפריקה. לפני כשבועיים הגיע למרחב יפתח צעיר ממוצא אתיופי והגיש תלונה על כך שהותקף על ידי קבוצת צעירים, באמצעות צינור פלסטיק שהיה ברשותם. לדבריו, בסיום התקיפה גם נשדד ממנו טלפון סלולרי שהיה עמו. בהמשך הגיש צעיר אתיופי נוסף תלונה על תקיפה באמצעות קרש עץ.

אתמול (שלישי) והיום נעצרו חמישה חשודים במעשי התקיפה, כולם תושבי דרום תל אביב. בחקירה עלה החשד כי החשודים אחראים לשתי התקיפות. הקורבנות עצמם טענו כי נוכח אופי הקריאות הגזעניות שהפנו הצעירים לעברם נראה כי המניע לתקיפתם היתה הסברה שהם נתינים זרים מאפריקה. בעת החקירה על גם החשד כי החמישה אחראים גם לתקיפת אזרח אריתראי שעל ראשו ניפצו בקבוק זכוכית בשבוע שעבר. שלוש הקורבנות נפצעו קל.

הצעירים הכחישו את מעורבותם במעשים. מעצרם של ארבעה מהחשודים הוארך עד ליום חמישי. החשוד הנוסף יובא היום לדיון על הארכת מעצרו.

עימותים במהלך ביקור סער בדרום תל אביבצילום: גיל כהן מגן

שר החינוך, שי פירון אמר בעקבות מעצרם של הצעירים כי הוא :"רואה בחומרה כל גילויי גזענות ואלימות ללא קשר אם מדובר בנערים עולים ממוצא אתיופי או שמדובר בנתינים זרים. זו תופעה פסולה מעיקרה הראויה לכל גינוי ומשרד החינוך לא יתחמק מאחריותו למנוע כל גילוי של גזענות בחברה הישראלית".

אתמול ביקר שר הפנים, גדעון סער, באזור התחנה המרכזית בתל אביב. בתום הסיור, שהיה הראשון מאז נכנס סער לתפקיד הנוכחי, הצהיר כי: "כבר בהתחלה אני מבקש להבהיר: מדיניות הממשלה היא לפעול להחזרת המסתננים הבלתי חוקיים למדינותיהם או למדינות שלישיות. כמובן שהדבר הזה צריך להתבצע בהתאם לחוק ולערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מדובר בבני אדם".

השתתפה בהכנת הידיעה: טלילה נשר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ