המשטרה: לא יהיו יותר הקלות לתוקפי קשישים

בתקופה האחרונה חלה עלייה במקרי תקיפת קשישים בכל רחבי הארץ. מפקד מחוז דרום: "סיכמתי עם הפרקליטות - אין עסקאות טיעון"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

“אין יותר עסקאות טיעון עם תוקפי קשישים, סיכמתי על כך עם הפרקליטות”, כך אמר אתמול מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי, באירוע שבתרבות בבאר שבע. לדבריו הלוי, “מדובר על אוכלוסייה שהיא חסרת ישע. אוכלוסייה שאיננה יכולה להתגונן והאוכלוסייה הזאת נפגעת על ידי כאלה הפוגעים בהם דווקא בשל היותם קשישים. מדובר בעבירה שהיא בלתי נסלחת. מדובר בשפלות של עבירה שמבצעים אותה עבריינים. כל המטרה שלהם זה לפגוע בקורבן שאין לו יכולת להגיב”.

ניצב הלוי סיפר כי בתקופה האחרונה חלה עלייה במקרי תקיפת קשישים בכל רחבי הארץ. “אנחנו לא מתכוונים לסלוח על שום עבירה מהסוג הזה. אני פניתי והנחתי את מפקדי התחנות שכל אירוע מהסוג הזה לא ייגמר ברמת התחנה, אלא יגיע לטיפולי”, אמר הלוי.
לדברי הלוי, מבחינת חומרת העבירה, תקיפת קשיש שווה לרצח. “אנחנו מתייחסים לכל אירוע כזה כאל רצח לכל דבר. רצח הוא בשורה התחתונה אדם שמסיים את חייו, ופה אנחנו רואים את הרצח של הנפש. אנחנו רואים את הרצח של האישיות. של האיש שאין לו יכולת להגיב או לעשות משהו”.

מפקד המחוז הוסיף שהגיע לסיכום עם הפרקליטות שלפיו לא יהיו יותר עסקאות טיעון והקלות בעונש לתוקפי קשישים. “ישנו סיכום מול הפרקליטות והמחוז הדרומי שאירועים מסוג זה לא ייסלחו. אין עסקאות טיעון והקלה. אני חושב שהמשימה שלנו באירועים כאלה היא להביא את התוקפים אל בתי המשפט, עם הראיות הכי טובות. להביא ראיות טובות על מנת שהתיק הזה יקבל עדיפות. הענישה באירועים מהסוג הזה חייבת להיות חמורה יותר משמעותית, אני מקווה מאוד שנצליח להוריד את נפח האירועים האלה ונגיע להישגים טובים יותר”, סיכם הלוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ