שופט זומן לבירור בשל טענות להתבטאויות מיניות

גרוניס זימן את השופט לאחר שנטען שאמר לתובעת משטרתית: "רואה שז' את מוצאת מהר". זו לא הפעם הראשונה ששמו נקשר לאמירות בעייתיות

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

שופט בית משפט השלום בפתח תקווה זומן היום (רביעי) לבירור אצל נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, לאחר שאל הנהלת בתי המשפט הגיעו תלונות לפיהן התבטא באופן מיני ולא ראוי כלפי תובעת משטרתית בעת דיון באולמו בשבוע שעבר.

על פי התלונות, שפורסמו הערב בערוץ 10, לאחר שהתובעת המשטרתית חיפשה את התיק שנקבע לדיון הבא בפני השופט ולא מצאה, היא ביקשה מהשופט לדעת את שם משפחתו של הנאשם כדי לחפשו על פי שמו. השופט השיב לה שתחפש את התיק באות ז' – האות הראשונה בשם משפחתו של הנאשם.

לפי גרסאות שונות, כשמצאה את התיק אמר לה השופט אמירה בסגנון: "יופי, אני רואה שז' את מוצאת מהר", או "שבז' את מתמצאת". לאחר שבאולם נשמעו צחקוקים, השופט ניסה להסביר את דבריו, אך ככל הנראה רק החמיר את הרושם, ובסופו של דבר התובעת עזבה את האולם.

מדוברות בתי המשפט נמסר בתגובה כי המידע על האירוע הגיע אל הנהלת בתי המשפט ביום ראשון, וכי "משנודעה לראשי המערכת ההתרחשות האמורה, לגביה יש גרסאות שונות, זומן השופט לנשיא בית המשפט העליון. בהמשך לפגישה שהתקיימה היום, הנושא בבדיקה".

מן השופט נמסר באמצעות הדוברות כי "במהלך דיוני הקראות ולאחר שהתקשתה התובעת למצוא תיק של נאשם תחת שמו הפרטי וביקשה לדעת את שמו הנוסף, ציינתי את שם משפחתו של הנאשם, המתחיל באות ז', כשכוונתי בדברים לאות השביעית בעברית בלבד! מתן משמעות אחרת לדברים חוטאת לכוונתי ויוצרת עיוות שאינו ראוי של דברי. באם דברי הובנו באופן שונה יש להצטער על כך".

זו לא הפעם הראשונה ששמו של השופט נקשר לאמירות בעייתיות כלפי נשים. בעבר פורסם כי בעת דיון אמר השופט לקלדנית באולמו: "תעזבי הכל ותתחילי להקליד". כשניסתה להסביר לו מדוע התעכבה השיב לה: "אל תעני לי, אני לא אוהב שנשים עונות לי". כשתובעת שנכחה במקום ניסתה למחות על הדברים, אמר לה השופט: "אם לא מוצא חן בעינייך תגישי תלונה". מדוברות בתי המשפט נמסר אז כי "הדברים שנאמרו הם המשך לשיח קודם ונאמרו בבדיחות דעת. היה ומי מהשומעים ראה בכך אמירה העלולה להתפרש כפגיעה, הרי שלא זו היתה הכוונה ועל כך מובעת התנצלות בית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ