פקח הגירה נאשם בסחיטת מהגרים ובמעשה מגונה בזרה

עדי אלסין, פקח ורכז מודיעין ביחידת עוז של רשות ההגירה מואשם יחד אזרח הודו ששימש לו כמקור מודיעיני. הפרקליטות: הוא השליט טרור

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

כתב אישום חמור הוגש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד עדי אלסין, פקח ורכז מודיעין ביחידת עוז של רשות ההגירה. אלסין, בן 30 מבת ים,  מואשם יחד עם אניל פורטדו, אזרח הודו ששימש לו כמקור מודיעיני, בסחיטה באיומים של מהגרי עבודה ותקיפתם באלימות. במקרה אחר חשוד באלסין במעשה מגונה בעובדת זרה שחיזר אחריה. בכמה מקרים שילם פורטדו לאלסין שוחד כדי שיגבה את מעשיו.

כתב האישום מייחס לאלסין ארבע עבירות של סחיטה באיומים, שבע עבירות של מרמה והפרת אמונים, שלוש עבירות של קבלת שוחד, ועבירות של איומים, תקיפה בנסיבות מחמירות, כליאת שווא, קבלת דבר במרמה, ומעשה מגונה, תוך ניצול יחסי מרות.
בבקשת המעצר כתבה הפרקליטות כי “אלסין נהג כלפי המתלוננים בשיטות של הפחדה ואלימות... תוך שימוש במעמדו כעובד ציבור להשלטת טרור בקרב אוכלוסייה זו והכל מתוך בצע כסף ורדיפת כוח ושררה”. אלסין אמר בדיון: "בחלק המיני אני מודה" אך כפר באישומי השוחד.

במקרים המתוארים בכתב האישום הציג פורטדו מצג בפני מהגרי עבודה שלפיו ביכולתו להשיג עבודה לחבריהם  ובני משפחתם. תמורת מצג זה שילמו לו מהגרי עבודה אלפי דולרים. כשגילו שלא נעשה דבר, דרשו לקבל את כספם בחזרה. בשלב זה, על פי המתואר, היה אלסין מתקשר אל המהגרים, מציג עצמו כפקח הגירה ומאיים כי אם לא יפסיקו לדרוש את כספם, “הוא יסבך אותם”.

במקרה נוסף מתואר כי פורטדו היכה שני מהגרי עבודה מהודו שקבעו להיפגש אתו. כעבור יומיים נפגש פורטדו בשנית עם אחד מהם ולאחר מכן הצטרף אלסין, שהציג עצמו כפקח הגירה, ודרש ממנו למסור לידיו את דרכונו ואת הטלפון הנייד שלו במטרה לאיים עליו. בהמשך באו לביתו של מהגר נוסף ותקפו גם אותו.

בנוסף, מתוארים בכתב האישום שלושה מקרים בהם אלסין קיבל, לכאורה, שוחד מפורטדו, בתמורה לכך שגיבה את פעילותו מול המהגרים וכן קיבל שוחד ממעסיק של עובדת ללא אשרה.

במקרה אחר נטען כי אלסין חיזר אחרי מהגרת עבודה. הוא הציג עצמו כשוטר הגירה ולאחר שלא נענתה לחיזוריו, לחץ עליה להיפגש עמו. השניים נפגשו ואז, על פי כתב האישום, אמר לה שאם תקיים עמו יחסי מין הוא יסייע  לה. המהגרת הבהירה לו כי אינה מעוניינת ביחסים עמו. אלסין התעקש, ביקש שתיגע בו ולבסוף היא נעתרה מתוך פחד.

עורכת דינו אורית חיון אמרה בדיון על הארכת מעצרו כי “עם כל הכבוד לכתב האישום, אני תמהה שהוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים נגד פקח עוז. מדובר במלח הארץ”.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ