המשטרה ממליצה להעמיד לדין את הרב הראשי של חיפה

בתום 3 שנות חקירה טוענים במשטרה כי יש תשתית ראייתית נגד הרב שלמה שלוש נוכח חשדות לניסיון סחיטה, הונאה ומינוי מקורבים תמורת תעודות כשרות

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

המשטרה הודיעה אתמול (ראשון) כי קיימת תשתית ראייתית להעמדתו לדין של הרב הראשי של חיפה, שלמה שלוש. בסיום חקירה של שלוש שנים שניהלה היחידה לחקירות הונאה להב 433, המליצה המשטרה להעמיד לדין את הרב, נוכח חשדות לעבירות של ניסיון סחיטה, הונאה, מינוי מקורבים ומתן תעודות כשרות שלא כדין. ההמלצה הועברה לפרקליטות המדינה, שתחליט אם להגיש כתב אישום.

הפרשה החלה בשנת 2008 בעקבות דו"ח מבקר המדינה בו צוינו אי-סדרים בהתנהלותו של הרב ובעקבות תחקיר בעיתון "ידיעות אחרונות". החקירה כללה גם את חקירתו של הרב, לאחר שהתקבל אישורו של היועץ המשפטי לממשלה. בין היתר, על פי החומר שהועבר למשטרה העניק הרב תעודות כשרות לעסקים שתרמו כספים לעמותת "מורשה" בראשה עמד.

עוד סבורים במשטרה כי הרב עשה שימוש פסול בסמכותו על מנת לכפות מינוי מקורבים בעסקים עליהם פיקח. בנוסף נחשד כי הרב ואנשיו איימו על עובד במועצה הדתית במסגרת מאבקים פנימיים.

בית הדין הרבני חיפהצילום: דורון גולון / ג'יני

פרקליטתו של הרב שלוש, עו"ד תמי אולמן מסרה בתגובה: "אין ספק שההליך בו נקטה המשטרה הוא הליך פגום. כבוד הרב לא צריך לשמוע בתקשורת כי עומדים להגיש נגדו כתב אישום. לא פנו אליו ולא הודיעו לו על כך, אלא דרך העיתונות. ההליך הנכון הוא הודעה על שימוע, דבר שהפרקליטות, היתה צריכה לעשות ולא המשטרה. המשטרה אינה צד להליך השימוע ואין כל משמעות משפטית להצהרה המשטרתית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ