מחר: בג"ץ ידון בהמשך כהונתו של צבי בר

חרף הגשת כתב אישום בגין עבירות של קבלת שוחד, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט, ראש עיריית רמת גן מסרב להתפטר מתפקידו

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
אילן ליאור

בג”ץ ידון מחר (רביעי) בבוקר לפני כשלושה חודשים הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד בר בגין עבירות של קבלת שוחד, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט. חרף הגשת כתב האישום, בר, המכהן בתפקידו 24 שנים ברציפות, סירב להתפטר. על פי חוק, ראש רשות יועבר מתפקידו רק אם הורשע בעבירה שיש עמה קלון.

עם זאת, למועצת העיר סמכות להדיח אותו. בהנחיית בג”ץ, דנה בחודש שעבר מועצת העיר רמת גן בהמשך כהונתו של בר והחליטה לא להעביר אותו בשלב זה מתפקידו. את העתירה לבג”ץ הגיש חבר מועצת העיר רמת גן, ד”ר אבי ליליאן, באמצעות עו”ד עפר לרינמן. ליליאן טוען כי אסור לבר להמשיך בתפקידו מפאת האישומים החמורים נגדו ובשל העיסוק הגובר שלו במאבק המשפטי במקום בענייני העיר. 

ראש עיריית רמת גן צבי ברצילום: עופר וקנין

בר דוחה את הטענות האלה. בהודעה מעודכנת שהגישו בשבוע שעבר לבית המשפט עורכי דינו, נבות תל צור וירון ליפשס, הם טוענים כי בכתב האישום נגד בר נפלו פגמים חמורים ומציינים כי מועצת העיר רמת גן החליטה לא להדיח אותו. לדבריהם, אל לבית המשפט להתערב בסוגיה הזאת חצי שנה בלבד לפני הבחירות לרשויות המקומיות.

הם מנמקים בין השאר את סירובו של ראש העיר לעזוב את תפקידו בכך שעומדת לו חזקת החפות. עוד מציינים סנגוריו כי כל האירועים הכלולים בכתב האישום נגדו התרחשו, לפי הנטען, לפני הבחירות ב-2008, ובר נבחר לראשות העיר כאשר היה ידוע לציבור כי המשטרה חוקרת חשדות נגדו. עורכי דינו מזהירים מפני תקדים של הדחת ראש עיר מכהן בשל הגשת כתב אישום נגדו, טרם הורשע בעבירות המיוחסות לו. “בנסיבות האלה, ובמיוחד על רקע הניהול התקין של העיר, אין מקום לטלטל את העיר”, כתבו בהודעתם והדגישו כי הציבור יידרש גם כך להכריע בעוד חצי שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ