10 פעילים נעצרו בחשד שהציבו ראשי בעלי חיים בת"א

החשודים, החברים בארגון זכויות בעלי חיים, נעצרו בחשד להשחתת רכוש. תנו לחיות לחיות: "במתעללים נוהגים בכפפות של משי וכאן הוקם צוות חקירה"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עשרה פעילים לזכויות בעלי חיים, בהם שמונה גברים ושתי נשים, נעצרו היום (רביעי) בחשד שהניחו בחודשים האחרונים ראשי חיות כרותים במרכז תל אביב כמחאה על אכילת בשר. הפעילים חשודים בגרימת נזק לרכוש ופגיעה בבעלי חיים. כל העצורים הם חברי ארגון free 269 - ארגון בינלאומי לזכויות בעלי חיים שיש לו גם נציגות בישראל.

בחודשים האחרונים אירעו כמה מקרים בהם התלוננו אזרחים על מציאת ראשי בקר ודגים כרותים באזור המרכז. בחלק מהמקרים הראשים הונחו בתוך מזרקות שמימיהן נצבעו בצבע אדום. בכל המקרים רוססה במקום הכתובת "קירות בתי המטבחיים הפכו שקופים".

במשטרה הטילו את החקירה על צוות חקירה מיוחד במרחב ירקון והיום נעצרו החשודים. החוקרים התמקדו בפעילי הארגון מכיוון שהם השאירו סימנים ברורים לכך. ואולם, החוקרים מתקשים לדעת מי מחברי הארגון הוא זה שביצע את המעשה.

ראש של פרה מונח במזרקה שמימיה נצבעו בצבע אדום ברחוב אבן גבירול בתל אביב צילום: תומר אפלבאום

אתי אלטמן, דוברת "תנו לחיות לחיות", אמרה בתגובה למעצרים היום כי "מדינת ישראל מגלה אוזלת יד גמורה בטיפול בפשעי אלימות, ונוהגת בכפפות של משי במתעללים בבעלי-חיים. מדהים שדווקא במקרה הזה החליטה המשטרה להקים צוות חקירה מיוחד, לפשוט לפנות בוקר בכוחות מתוגברים על בתיהם של פעילים מסורים, להחרים ציוד ולעצור עשרה אנשים. האם המדינה החליטה שהפשע הגדול ביותר בישראל הוא הזדהות עם סבלם של חסרי ישע?".

התנועה נקראת על שם עגל חלב שנולד בישראל ומספרו הוא 269. לדברי פעילה ב- free 269, "הוא נבחר לסמל את מיליארדי הקורבנות של תעשיית הבשר שנטבחים כל יום. 269 זו תנועה גלובלית שפועלים בה הרבה מאוד פעילים אנונימיים ופועלים על דעת עצמם. זו תנועה שהחלה בישראל וכעת היא פועלת בכמה מדינות בעולם".

השתתף בהכנת הידיעה: ניר חסון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ