חשד: תלמידי "מרכז הרב" תקפו בלשי משטרה ששוחחו בערבית

אחד התוקפים נעצר והמשטרה מחפשת אחר ארבעה נוספים שריססו את הבלשים בגז מדמיע. בתקופה האחרונה היו מספר מקרים דומים בשכונה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

תלמיד ישיבת הצעירים של מרכז הרב בירושלים נעצר היום בחשד שתקף יחד עם חבריו שני בלשי משטרה ששוחחו ביניהם בערבית.

חמישה תלמידים שמעו את שיחתם של הבלשים והתקרבו אליהם. הם החליפו עמם כמה מילים וחזרו לישיבה. לאחר מספר דקות הם שבו מצוידים בתרסיס גז מדמיע. התלמידים ריססו את אחד הבלשים ותקפו את השני. השניים נאבקו עם התלמידים ועצרו אחד מהם, ארבעת חבריו נמלטו לישיבה. בלש אחד פונה לטיפול רפואי.

בשכונת קרית משה שבלבה ישיבת מרכז הרב, היו בתקופה האחרונה מספר מקרים של תקיפת עוברי אורח ערבים בידי יהודים. עם זאת, במשטרת ירושלים הבהירו שלא היה מדובר בפעולה יזומה לתפיסת תוקפים.

שניים מהתוקפים נמלטו לתוך הישיבה, שניים אחרים נמלטו לרחובות. מנהל הישיבה נחקר עתה כדי לברר את זהותם של החשודים וסריקות נערכות לאיתור הנמלטים. החשוד שנעצר לא משתף פעולה בחקירה ומסרב לדבר.

בתקופה אחרונה דווח על מספר מקרים של תקיפות אזרחים ערבים על רקע לאומני. בשבוע שעבר הציתו אלמונים 4 מכוניות בכפר עכברה שנמצא בשטח צפת. על חומה סמוכה רוססה כתובת: "אל תגעו לנו בבנות. תג מחיר". משטרת צפת, בדקה אם המניע להצתה הוא מעצרם של שני נערים מצפת החשודים שהכו קשות נער מעכברה לפני כשבוע, לאחר שנפגש עם נערה יהודייה מהעיר. 

סמוך לשכונת קרית משה בה אירעה התקיפה היום הותקפה אשה ערביה על ידי נשים יהודיות לפני כחודשיים. עדת ראייה סיפרה כי ראתה קבוצת נשים יהודיות תוקפות אשה ערבייה, לאור יום ולעיני עוברי אורח, שעה שזו המתינה לרכבת הקלה בתחנה הסמוכה לשכונה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ