בכיר בעיריית אשדוד הורשע במרמה, אך נבחר מחדש ליו"ר הוועד

מנהל אגף החופים נידון לחצי שנת מאסר על תנאי וקנס בגובה 50 אלף שקל לאחר שסייע לארגון הפשע של ארמונד מיארה. הפרקליטות: דעתנו אינה נוחה מהמצב

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע בשבוע שעבר את מאיר בן גוזי, מנהל אגף החופים בעיריית אשדוד, במרמה והפרת אמונים. בן גוזי הורשע לאחר שסייע לארגון הפשיעה של ארמונד מיארה שפעל בעיר, ונגזרו עליו חצי שנת מאסר על-תנאי וקנס בגובה 50 אלף שקלים. היום נבחר בן גוזי ליו"ר ועד עובדי העירייה, תפקיד אותו נאלץ לעזוב בעקבות המשפט.

כתב האישום המקורי נגד בן גוזי כלל עבירה של "עובד ציבור שסייע לארגון פשיעה", שעונשה הוא 10 שנות מאסר. בכתב האישום המתוקן שהוגש במסגרת עסקת טיעון היא הומרה לעבירת "מרמה והפרת אמונים".

מכתב האישום המתוקן עולה כי בן גוזי, ששימש בשעתו כמנהל האחזקה של החופים, עזר למיארה בכך שהדריך אותו לומר לגורמי העירייה שהוא מנותני שירותי החוף הוותיקים, למרות שידע שמדובר בשקר. כמו כן הודה בן גוזי, כי היה מעורב בתיאום פגישה בעניין החופים אצל מי ששימש באותה העת כמנהל אגף החופים בעיריית אשדוד, פגישה שבסופו של דבר לא סייעה למיארה בקידום ענייניו.

השופטים כתבו בגזר הדין: "הנאשם לא זכה בטובת הנאה אישית ממעשיו, אולם ה'פגיעה בציבור' אינה בהכרח נזק כספי או חומרי, ואינה בהכרח טובת הנאה, היא יכולה להתבטא גם בפגיעה באמון הציבור, בכך שמי שלא היה אמור לזכות במכרז עלול היה לזכות בו בשל התערבותו של הנאשם".

ארמונד מיארה הנאשם בשייכות לארגון פשע בבית המשפט בשנת 2012
ארמונד מיארה בבית המשפט, 2012צילום: אילן אסייג

בשבוע שעבר חזר בן גוזי לעבודתו בעירייה כמנהל אגף החופים, והיום נבחר מחדש ליו"ר ועד העובדים. לפני כחצי שנה החליטו במרחב דרום של ההסתדרות כי בן גוזי נמצא במעמד של נבצרות ולכן על ועד עובדי העירייה להתכנס ולבחור יו"ר חדש, כמה ימים לאחר מכן התקיימו בחירות ונבחר אבירם עמר לראשות הוועד.

לפני כשבוע ביקש בן גוזי מההסתדרות לערוך בחירות חדשות. הישיבה לבחירת יו"ר חדש כונסה לבקשת מעל ל-60% מחברי הוועד שביקשו להדיח מתפקידו את עמר.

"מרגע שהסתיימה הנבצרות של בן גוזי והוא ביקש לחזור ולכהן כיושב הראש הוועד, על פי תקנון בקשה עם חתימות של רוב חברי הוועד מחייב אותנו לקיים בחירות , פעלתי כמו בכל מערכת דמוקרטית, ועל פי התקנון של ההסתדרות וקיימתי את הבחירות, רובם המכריע של חברי הועד בחרו בו" אומר חיים שייב יו"ר הסתדרות במרחב אשדוד.

עו"ד ירום הלוי

הפרקליטות פנתה היום לממונה מחוז הדרום במשרד הפנים כדי שיפעיל את סמכותו להורות לעיריית אשדוד לפתוח בהליך משמעתי נגד בן גוזי.

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי "דעתנו אינה נוחה מהמצב. למרות שמדובר בעניינים שאינם במתחם המשפט הפלילי, אנו פועלים לתיקון המצב".

מאיר בן גוזי מסר בתגובה: "עד היום הייתי בתקופת נבצרות, בכל הקשור לתפקידי כיו"ר ועד העובדים והיום בא לידי ביטוי הליך פשוט של ההצבעה בהסתדרות שהתקיימה בשל העובדה שמשפטי הסתיים אומנם בהרשעתי אולם בעבירה קלה יחסית או ללא מאסר בפועל. בהתאם להליך נערכה הצבעה בנוגע לשאלה אם להשיבני לתפקידי ולשמחתי הרבה ברוב מוחץ הוסרה נבצרות והושבתי לתפקיד. לגבי עתידי בעירייה , בכוונתי לערער על הרשעתי בעבירה של הפרת אמונים זאת משום שעל פי ההסדר בית המשפט המחוזי היה מוסמך גם לא להרשיע אותי , ובהתאם לזאת עוה"ד עמל קשות כדי לשכנעו שאינני ראוי להרשעה. אני כאמור מאושר מהעובדה שנותרתי בן חורין אולם עובדה זאת לא באה על חשבון רצוני להישאר ללא הרשעה, כפי שראוי שיקרה".

עורך דינו ירום הלוי מסר: "מאיר בן גוזי הואשם בכתב האישום בעבירות חמורות ביותר, ובינהן בעבירה תקדימית של עובד ציבור המסייע לארגון פשע (שעונשה המקסימלי 10 שנות מאסר)".

מעיריית אשדוד נמסר: "עיריית אשדוד פועלת בהתאם לדיני העיירות באופן מלא, בהתאם לכך כל החומר בעניינו של מר בן גוזי הועבר לתובע העירוני לקבלת המלצתו באשר לדרכי הפעולה העומדות בפני העירייה, באשר לבחירות לוועד העובדים , הן מבוצעות בהתאם לחוקת ההסתדרות ובפיקוחה ללא קשר לעירייה".

"אני שמח מאד שבסופו של המשפט הוא הורשע בכתב אישום מצומק, בעבירה קלה ביותר של הפרת אמונים, ונדון למאסר על תנאי בלבד. העובדה שחירותו של מאיר לא נפגעה היא חשובה ביותר, וכולי תקווה שגם במישור עבודתו הוא ימשיך לתרום ממרצו וכשרונו לרווחת עובדי העיריה וכל תושבי אשדוד". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ