ועדת השחרורים: עונשה של אתי אלון לא יקוצר

הוועדה דחתה את בקשתה של האחראית לקריסת הבנק למסחר בשל הנזק הרב שנגרם למדינה, לבנק וללקוחותיו; קוצר עונשו של ברק הירשזון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ועדת השחרורים החליטה הבוקר (שני) לדחות את בקשתה של אתי אלון לשחרור מוקדם וקבעה כי היא תוכל להגיש בקשה נוספת בתום שנה וחצי.

אלון, שנידונה ביולי 2003 ל-17 שנות מאסר בגין הפרשה שהובילה להתמוטטות הבנק למסחר, הודתה ב-25 באפריל 2002 כי מעלה בכ-250 מיליון שקל מהבנק כדי לכסות את חובות אחיה, עופר מקסימוב. האח נידון ל-15 שנות מאסר וגם אביהם, אביגדור מקסימוב, נידון ל-6 שנות מאסר ומת זמן קצר לאחר שחרורו ב-2007.

הוועדה נימקה את דחיית בקשתה של אלון בנזק העצום שנגרם לבנק, לעובדיו, למשקיעים ולציבור בשל העובדה שהמדינה היתה צריכה לכסות את החוב של רבע מיליארד שקל, וסך כל העלות למדינה היתה כחצי מיליארד שקל.

אתי אלון במשפטצילום: ליאור מזרחי/ באו באו

הוועדה ציינה כי הנזק הגדול ביותר נגרם מכך שרוב הכספים הועברו לארגוני פשיעה ולדבריה, "יש בכך לפגוע פגיעה קשה ביותר בתחושת הביטחון של אזרחי המדינה".

הוועדה קבעה עוד כי אלון עברה תהליך שיקום משמעותי בין כותלי הכלא. לדברי הוועדה, היא הביעה חרטה וסייעה בתהליך השיקום הן לעצמה והן לאסירות אחרות.

הוועדה דנה גם בעניינו של ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, שנידון לשבעה חודשי מאסר בגין גרימת פציעתה של חברתו בתאונה. הוועדה החליטה לקצר את עונשו, ולפיכך הוא ישוחרר בעוד כחודש.

ברק הירשזון בדיון בהארכת מעצרוצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ