אירוע מחאה נוסף בסהרונים: מהגר תקף סוהר

לפי שב"ס, המהגר תקף מפקד אגף כי לא קיבל ציוד. שלושה סוהרים נפצעו קל. בסוף השבוע מרדו מאות מהגרים במתקן וסירבו לשוב לתאיהם במחאה על כליאתם

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

צעד מחאה נוסף במתקן סהרונים שבדרום הארץ. מהגר הכלוא במתקן תקף היום (שלישי) מפקד אגף בכלא. לדברי שירות בתי הסוהר, המהגר תקף את הקצין במהלך חלוקת ציוד באגף אוהלים, משום שלטענתו היה אמור לקבל ציוד, וזה לא הגיע. בשב"ס הוסיפו כי סוהרים שבאו למקום כדי לסייע למפקד, הותקפו גם כן על ידי כעשרים מהגרים. הסוהרים השתלטו על הכלואים. כתוצאה מהאירוע, נפצעו באורח קל מפקד האגף, קצין אגף מבצעים וסוהרת בכלא. כולם טופלו במקום.

בסוף השבוע האחרון, 340 מהגרים אפריקאים הכלואים בסהרונים סירבו לשוב לתאיהם והתבצרו בחצר, ולא השתמשו באלימות כלל. המהגרים דרשו משירות בתי הסוהר לשחרר אותם לאלתר, שכן, לטענתם, הם מוחזקים שלא כדין. שלשום בשעות הבוקר הם הושבו לתאיהם על ידי כוח מיוחד של שב"ס שהובא למתקן לשם כך. 

מהגרים מאפריקה בכלא סהרוניםצילום: אליהו הרשקוביץ

באירוע נוסף לפני כשלושה חודשים, עשרות מהגרים מאפריקה סירבו לחזור לתאיהם במתקן בשעות הערב. באוקטובר בשנה שעברה פתחה קבוצת נשים שהוחזקה במתקן בשביתת רעב, כאשר התברר להן שאין כוונה לשחרר אותן. מאות כלואים הצטרפו לשביתת הערב, שנמשכה כמה ימים.  

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ