השופט בפרשת הולילנד: גרסתו של יוסי אולמרט מתיישבת עם גרסת עד המדינה

השופט רוזן התייחס לפגישה בין האחים אולמרט בה העביר רה"מ לשעבר צ'ק לאחיו וביקש ממנו לא לפנות אליו יותר. יוסי אולמרט: "באתי הנה לומר את האמת"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

אחרי שהכחיש את העובדות שמסר בחקירתו בארה"ב, ממשיך יוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, לסבך את ההגנה. אחר הצהריים (שלישי), ביומו השני לעדותו בפרשת הולילנד, פנה אליו השופט בפתח הדיון וביקש את התייחסותו לאמירתו אתמול לפיה נפגש עם אחיו (אהוד אולמרט) במוזיאון חיל האוויר - שם הועבר לו צ'ק על סך 10,000 שקלים. ראש הממשלה לשעבר ביקש ממנו לכאורה לא לפנות אליו יותר.  

"זה נראה כאילו אתה תומך בגרסה של שמואל דכנר (עד המדינה)", אמר השופט דוד רוזן, "הפגישה במוזיאון חיל האוויר על פי העמדה של עו"ד בלכר (פרקליטו של אהוד אולמרט ר"ח) הייתה לאחר מתן ה-500 אלף. אתה אומר שאהוד הוא האח הטוב, בא אליו אח שלו ומספר לו על המצוקה. הוא אומר 'אני לא רוצה לשמוע יותר'. זה בדיוק מתיישב עם הגרסה של דכנר, אהוד אומר כבר נתתי לו 500 אלף, מה עוד אפשר לתת?".

בתגובה אמר יוסי אולמרט: "באתי הנה לא כדי לתמוך, באתי הנה לומר את האמת ורק את האמת. אני לא יודע מה כן מתיישב עם גרסתו של מר דכנר. כל מה שאני יכול לומר שעד לרגע זה אני אפילו לא יודע מתי ייחסו לו את הפגישה שלו איתי, כי כל הדברים האלה לא ברורים".

עדותו של יוסי אולמרט בשיחת ועידה בוידיאוצילום: מוטי מילרוד

אין מחלוקת על קיומה של הפגישה בין האחים והעברת הכספים בה. שני הצדדים גם מסכימים כי היא התקיימה לאחר העברת הכספים מדכנר ליוסי אולמרט. בחקירתו במשטרה, ביולי 2010, סיפר אהוד אולמרט על הפגישה עם יוסי .לדבריו, זו הייתה הפגישה שבה גילה על הבור הכלכלי העמוק שאליו נקלע אחיו.

"יום אחד הוא [יוסי] התקשר ואמר לי תשמע אתה לא מבין זה דבר נורא, אני מאוים. אני לא ידעתי, הייתי בהלם, אמרתי לו טוב אתה יודע מה? אני מחר או מחרתיים צריך להופיע בהרצליה באודיטוריום של חיל האוויר ... אמרתי לו תבוא לשם ונדבר ואז הוא בא לשם ואמר לי תשמע אני בצרות, אני במצב קשה מאוד", סיפר אז אהוד אולמרט, "לקחתי את התיק, הוצאתי את פנקס השיקים, רשמתי צ'ק על 10 אלף שקל ואמרתי לו קח, אז הוא הסתכל אלי וכמעט זרק לי את הצ'ק הפרצוף. אמר לי על מה אתה מדבר איתי? אני מדבר על מיליונים. אמרתי לו מה? הוא אמר לי כן, אמרתי לו תשמע יוסי, אני אב ל-4 ילדים, אין לי אפשרות לעזור לך, מה שאני נותן לך זה יותר ממחצית מהמשכורת הנקייה שלי כשר לחודש וכממלא מקום ראש הממשלה, תיקח, תהיה בריא ותסתדר בעצמך", סיפר.

אתמול כאמור אישר יוסי אולמרט את קיומה של הפגישה, אך לדבריו היא היתה דרמטית פחות. "אני זוכר את הפגישה, ועוד איך, אני בהחלט לא זוכר שימוש במילים מסוימות כפי שנאמרו, אבל הזיכרון שלי לא כך, הזיכרון שלי אחר, המסר שהעברתי אליו היה שאני במצוקה, מעולם לא עלה על דעתי לזרוק איזשהו שיק בפניו, אמרתי לו יפה תודה רבה ובזאת נגמרה השיחה שלפי דעתי נמשכה לא יותר מ-5 עד 7 דקות... נקודת המפתח הייתה שהתקבל צ'ק על 10 אלף שקל, ובעקבות הצ'ק נאמרו הדברים, תסתדר בעצמך, אני לא רוצה לשמוע על העניין הזה, בזה נגמרה השיחה, לא כל-כך דרמטי כמו שהוא מתאר".

במהלך הדיון אתמול הכריז השופט רוזן על יוסי אולמרט כ"עד עוין", לאחר שהכחיש שורה של עובדות שהציג בעדותו בחקירה המשטרתית בארה"ב. בין היתר הכחיש יוסי אולמרט שנפגש עם דכנר, שקיבל ממנו כספים וכן שקיבל כספים ממשה טלנסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ