אישום נגד מתנחל: תקף אב פלסטיני ובתו ממניעים גזעניים

על פי האישום, בנימין ריכטר, תושב אלון מורה, הכה את האב באגרופים ובעט בבת, עת עמדו השניים בתחנת אוטובוס בסמוך להתנחלות קרני שומרון

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

הפרקליטות הגישה אתמול (רביעי) כתב אישום נגד בנימין ריכטר, תושב ההתנחלות אלון מורה בן 22, המואשם בתקיפת אב פלסטיני ובתו ממניעים גזעניים.

על פי כתב האישום, ביום ראשון השבוע ניגש ריכטר לשני ערבים ישראלים שעבדו בגננות בסמוך להתנחלות קרני שומרון, ואמר להם : "ערבי בן זונה". לאחר ששומר היישוב אימת את זהותם כערבים ישראלים, אמר להם ריכטר כי עליהם לעזוב והוסיף: "אם הם לא ילכו מישהו יידקר פה".

זמן קצר אחר כך ניגש ריכטר לתחנת אוטובוס סמוכה שבה עמדו אב פלסטיני ובתו, לה אמר: "את ערבייה, תצאי מפה". בשלב הזה הכה ריכטר את האב באגרופו עד שזה נפל לארץ ואילו את בתו דחף ואף בעט בה, תוך שהוא מקלל אותה. כאשר סיים חזר לאחד הגננים והכה אותו פעמים רבות בחזה. הוא נעצר ושוחרר למעצר בית. כעת מבקשת הפרקליטות לכלוא אותו עד לתום ההליכים.

ההתנחלות קרני שומרוןצילום: מוטי מילרוד

ריכטר הוא בנו של יהודה ריכטר, שהיה מספר 2 של מאיר כהנא כאשר זה התמודד לכנסת בשנת 1984. ריכטר האב נשפט לחמש שנים בכלא לאחר שירה לעבר אוטובוס ערבי באותה השנה ופצע כמה נוסעים.

עו"ד חי הבר המייצג את ריכטר מטעם "חננו" אמר בתגובה כי ריכטר מכחיש את המיוחס לו: "הדברים המיוחסים לו יתבררו בבית המשפט. נקודה למחשבה הינה כיצד בתיקים שכאלה מזדרזת הפרקליטות ומגישה כתבי אישום, כאשר בחקירות חמורות הרבה יותר ההליכים מתמשכים משך זמן ארוך הרבה יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ