הרצח בשכונת התקווה: השוטר שהגיע לזירה יועמד לדין משמעתי

לדברי מפקד המחוז, על השוטר היה "ליצור מגע ולא להסתפק בצפייה". לפי העדויות והממצאים בזירה, האשה נרצחה טרם הגעת השוטר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השוטר שהגיע לזירת הרצח לפנות בוקר (חמישי) בשכונת התקוה יועמד לדין משמעתי לאחר שלא נכנס לדירה והסתפק בהצצה מהחלון. לדברי מפקד מחוז תל אביב, שהורה על הקמת ועדת בדיקה של התנהלות צוות הסיור המשטרתי, השוטר לא פעל באופן המצופה ממנו, והיה עליו "לחתור למגע עם החשוד ולא להסתפק בצפייה בו". במשטרה ציינו אחר הצהריים כי הנרצחת, יוליה וינוקורסקי, היתה ללא רוח חיים עוד לפני ששוטרי הסיור הגיעו לדירה. מעצרו של הבעל החשוד ברצח הוארך בשבוע. 

מעדויות השכנים לאחר הרצח עולה כי בני הזוג היו מוכרים למשטרה בעקבות תקריות אלימות רבות בהן היו מעורבים. השכנים טוענים שהבעל החשוד ברצח נהג להסתובב ברחוב כשהוא עירום, וכל זה לעיני הילדים שנמצאים בשכונה. לטענת השכנים, המשטרה לא טיפלה בנושא בצורה יעילה, למרות שבכמה מקרים הגיעה ניידת למקום. עוד סיפרו השכנים ששמעו צעקות מדירתם של בני הזוג כמעט מדי יום.

ב-26 באפריל הזעיקו השכנים את המשטרה למקום בטענה שהבעל מכה את האישה. השוטר שהגיע לזירה הציץ דרך חלון הדירה. בני הזוג מתגוררים בדירה שנמצאת במרתף ולכן ניתן להבחין במה שקורה בתוך הבית מהרחוב. באותה הזדמנות ראה השוטר לטענתו את הבעל מסתובב בדירה וסוגר דלתות ולא הבחין במשהו יוצא דופן. היום בשעה 01:00 לפנות בוקר צלצל הבעל למשטרה והודיע שהוא רצח את אשתו.

בירור של המחוז העלה ששעה וחצי קודם לכן שוב מילאו התושבים את חובתם האזרחית ודיווחו למשטרה על צעקות ואלימות בתוך הדירה. השוטרים, שכבר מכירים את הבית, הגיעו למקום, אולם שוטר הסיור הסתפק בהצצה לתוך הדירה ודיווח שהוא לא רואה משהו חריג. שעה וחצי מאוחר יותר נמצאה הגופה. מהבדיקה הראשונית עלה כי בזמן שהגיעו השוטרים למקום האישה כבר נרצחה, ולמעשה השוטרים שלא נכנסו לדירה הגיעו למקום כבר לאחר שבוצע הרצח.

לטענת השכנים, הרצח בוצע לפני הגעת השוטרים, מאחר שהצעקות פסקו לפני הגעתם. השכנים טוענים שהצעקות בין בני הזוג החלו בסביבות השעה 22:00 ונמשכו כחצי שעה. הבעל החשוד ברצח הגיע בשעות הבוקר לדירה פעם נוספת, הפעם עם חוקרי המשטרה, ושם שיחזר בפניהם את הרצח. לאחר מכן פונה לבית חולים לאחר שחש ברע.

זירת הרצח בשכונת התקוהצילום: מוטי מילרוד

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ