חשד: שוטר מג"ב רצח את אשתו הסוהרת והתאבד בבת ים

חקירה ראשונית העלתה כי השוטר ירה באשתו למוות ככל הנראה מנשקו האישי וביקש מאחיה שיאסוף את בנם בן השנתיים מהבית. לאחר מכן ירה בעצמו ומת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שוטר מג"ב בשנות ה-20 לחייו ירה היום למוות באשתו ולאחר מכן שם קץ לחייו, בדירה של השניים ברחוב הרצוג בבת ים. מחקירה ראשונית עולה כי הגבר, גולן כהן, ירה באשתו סיוון, סוהרת בשב"ס. הירי בוצע ככל כנראה מנשקו האישי. לאחר מכן התקשר כהן לאחיה, אמר לו "יריתי באחותך, בוא מהר לקחת את הילד" - והתאבד. כשבא האח לדירה הוא מצא את שני בני הזוג מתים ואת הפעוט בוכה בסלון.

צוות מד"א ניסה להחיות את השניים לשווא. המשטרה פתחה בחקירת האירוע והעבירה את בנם בן השנתיים של בני הזוג לטיפול שירותי הרווחה. שכנים של בני הזוג סיפרו אתמול כי שמעו לפחות שתי יריות מתוך הדירה של בני הזוג. כמה שכנים התקשרו למשטרה ודיווחו על קולות הירי.

מתחילת השנה נרצחו תשע נשים בידי בני זוגן, והמקרה אתמול הוא השלישי מתחילת החודש שבו גבר רוצח את בת זוגו. בשנת 2012 נרשמה ירידה חדה במספר מעשי הרצח של נשים בידי בני זוגן. בעוד שב-2011 נרצחו 19 נשים, בשנת 2012, עד חודש נובמבר, נרצחו שבע נשים.

בני הזוג כהן

דיירת שמתגוררת בבניין שבו אירע הרצח, חן אורי, סיפרה אתמול כי לאחר ששמעה את קולות הירי "באתי לקומה השנייה וראיתי שהדלת של הדירה פתוחה. הבנתי שקרה משהו וחששתי להיכנס אבל ראיתי שהוא שוכב בתוך שלולית דם גדולה ולידו האשה. מיד הבנתי שקרה משהו קשה מאוד".

לאחר כמה דקות באו למקום כוחות הצלה של מגן דוד אדום ומשטרה. יוני טבקמן, פרמדיק של מד"א שהוזעק לזירת האירוע, אמר כי "צוותים של מד"א מצאו בדירה גבר ואישה ירויים בפלג גופם העליון. ביצענו פעולות החייאה באשה ולאחר ניסיונות ממושכים נאלצנו לקבוע את מותה. הגבר פונה על ידי צוות מד"א לבית החולים וולפסון במצב קשה". מותו של הגבר נקבע בבית החולים.

זירת הרצח בבת ים, הערבצילום: עופר וקנין

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי כהן, שוטר משמר הגבול בירושלים, ואשתו העובדת כסוהרת בכלא נווה תרצה ברמלה, עברו להתגורר בדירה בבת ים לפני שלושה חודשים. בתקופה האחרונה נקלעו בני הזוג לבעיות בזוגיות וחשבו להיפרד. ביום שישי האחרון רבו השניים והאשה הזעיקה לדירה את אחיה כדי שירגיע את הרוחות. היום, מיד לאחר שירה באשתו, התקשר גולן כהן לגיסו, סיפר לו שירה באשתו וביקש ממנו לבוא מהר לדירה כדי לקחת את בנם בן השנתיים, כי בכוונתו להתאבד. כשבא האח לדירה הוא מצא את שני בני הזוג ירויים בראשם ואת הפעוט בוכה בסלון.

לדברי אחד הדיירים בבניין, גם הוא עלה לדירה לאחר ששמע את היריות. "שמעתי צעקות ועליתי ישר לדירה. ראיתי את הילד יורד למטה עם קרוב משפחה. כשנכנסתי לדירה, ראיתי גופה ליד המרפסת ולידה גבר שותת דם עם אקדח לידו".

לדברי מפקד מרחב איילון במשטרה, ניצב משנה יהודה דהן, "בסביבות 17:30 התקבלה במוקד מד"א ובמשטרה הודעה על קריאות וצרחות בדירה, מלוות בירי. מדובר בזירה לא פשוטה, קשה. מצאנו בה הרבה מאוד כתמי דם, אשה על הרצפה וגבר לידה וכנראה אקדח לידו. כיוון שמדובר באנשי מערכת הביטחון, נבצע את החקירה בשיתוף עם המחלקה לחקירות שוטרים".

לאחר שהתברר שהגבר הוא איש משטרה, העבירו חוקרי המשטרה את המידע למחלקה לחקירות שוטרים, כדי שאלו יחקרו את האירוע. לזירת האירוע באו קצינים בכירים ממשמר הגבול ואנשי שירות בתי הסוהר, שניסו לברר את המניע למעשה. למשטרה לא היה שום מידע מוקדם על אלימות בין בני הזוג ולא תלונות קודמות של שכנים על מריבות. גם שירותי הרווחה בעיר לא ידעו על בעיות בין בני הזוג. זמן קצר לאחר שבאו אנשי מח"ש לזירת האירוע, נמסר מבית החולים כי הגבר מת מפצעיו.

חוקרי המשטרה מצאו בדירה מכתב שהותיר אחריו הגבר, שבו הוא מנמק את הסיבות למעשיו. על תוכן המכתב הוצא צו איסור פרסום ולא ניתן לפרסם את תוכנו. קרובי משפחתה של הנרצחת טענו אתמול כי תוכן המכתב וגם הריבים הקודמים בין שני בני הזוג מעידים כי הרצח בוצע בגלל קנאה של הבעל לאשתו וחוסר יכולתה לקבל החלטה לעזוב אותו.

בתוך כך, תושבת אשקלון פונתה הערב במצב בינוני עד קשה לבית החולים ברזילי באשקלון כשהיא דקורה בצווארה. אשה נוספת פונתה לחדר המיון של בית החולים כשהיא בהכרה מעורפלת ומצבה קל. היא טופלה ונעצרה בחשד למעשה. 

מעדויות שכנים התברר כי החשודה פנתה לשתי תושבות שישבו על ספסל והציעה לעבוד אצלן בניקיון. לאחר שסירבו ככל הנראה הציעה למכור להן תכשיטים. הן שבו וסירבו ואז דקרה אחת מהן בחפץ חד.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ