בליווי כוחות משטרה גדולים: פקחים פשטו על עסקים של מהגרים בנווה שאנן

הפקחים והשוטרים סגרו כעשרה בתי עסק והחרימו מהם ציוד. פעילי זכויות אדם: "ממשיכים לדרדר את הכוחות הנורמטיביים בקהילה וזורקים אותם לרחוב"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

פקחי עיריית תל אביב פשטו אמש (ראשון) בליווי כוחות משטרה גדולים על בתי עסק בלתי חוקיים בבעלות מהגרים מאפריקה באזור שכונת נווה שאנן בעיר. הפקחים סגרו כעשרה בתי עסק על פי צווי בית משפט וצווים מנהליים, החרימו ציוד ממסעדות, בתי קפה, ברים ופיצוציות וריתכו את דלתות הכניסה לבתי העסק.

"אנחנו באים כדי למגר תופעות שליליות של עסקים שפועלים בצורה בלתי חוקית, עם בעיות תברואה, בטיחות, חיבורים פיראטיים לחשמל ומים ומכירת משקאות חריפים בלי היתר", אמר המשנה למנכ"ל עיריית תל אביב, רובי זלוף. "אנחנו מנסים, במסגרת החוק, המשאבים והאמצעים שיש לנו, להגיע לתוצאה טובה יותר מבחינת הסדר הציבורי והביטחון האישי של התושבים".

בעירייה אומרים כי בדרום תל אביב פועלים כ-150 עסקים של מהגרים מאפריקה, רובם ללא היתר. לרוב המוחלט של המהגרים מסודאן ואריתריאה אין אישור לעבוד בישראל ולכן אין להם אפשרות חוקית לפתוח עסק. עם זאת, אחדים מהם מפעילים עסקים, תחת בעלות ישראלית או באמצעות מספר מצומצם של מבקשי מקלט המחזיקים בהיתרי עבודה.

מדרחוב נווה שאנן בתל אביבצילום: הדר כהן

פעילי זכויות אדם מוחים על מניעת הפרנסה מהמהגרים האפריקאים. "זה מאוד מטריד", אומר ד"ר רמי גודוביץ', פעיל חברתי בדרום ת"א, "מייבשים את האנשים שרק רוצים להתפרנס ומחכים ליום שיוכלו לחזור לארצם. ממשיכים לדרדר את הכוחות הנורמטיביים החזקים בקהילה וזורקים אותם לרחוב. כנראה שהתחילה תעמולת הבחירות לעירייה".

בחודש שעבר אישרה ועדת השרים לחקיקה הצעת חוק האוסרת על מהגרים מאפריקה להוציא מחוץ למדינה כספים בעת שהייתם בישראל, מלבד במקרים הומניטריים. על פי הצעת החוק, גם במועד יציאתם מהארץ תוטל מגבלה על סכומי הכסף שיוכלו המהגרים להוציא, כדי למנוע מצב בו יוציא מהגר כסף או רכוש עבור מהגר אחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ