יניר יגנה

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (שני) כתב אישום נגד רפיק אגרונוב, סגן ראש העיר שדרות, המואשם בחבלה בכוונה תחילה, איומים, שיבוש הליכי משפט והדחה בחקירה. בשבוע שעבר ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של אגרונוב בחשד לניסיון רצח, אך בפרקליטות החליטו להקל בכתב האישום נגדו.

על פי כתב האישום, לפני כעשרה חודשים, נכנס אגרונוב לביתו לפנות בוקר, בעת שאשתו ישנה. הוא נכנס לחדר השינה כשהוא אוחז סכין דמוית חרב, ניגש אל אשתו ואיים "אני אהרוג אותך היום", ולאחר מכן תקף אותה באמצעות הסכין בראשה. אז עלה אחד מילדיהם אל החדר כדי לראות מה מתרחש, אך אגרונוב הורה לו לחזור לישון בחדרו. הוא המשיך ותקף את אשתו פעם נוספת בסכין ואז עזב את הבית.

כתוצאה מהתקיפה, נפגעה האשה בראשה ואיבדה את הכרתה. כאשר התעוררה הזעיקה האשה את כוחות ההצלה שפינו אותה לבית החולים ברזילי באשקלון, שם אובחן אצלה חתך באורך 3.5 סנטימטרים בקרקפת. 

סגן ראש עיריית שדרות רפיק אגרונוב בבית המשפטצילום: אילן אסייג

"הנאשם, במעשיו אלה, פצע את המתלוננת בכוונה להטיל בה נכות או מום, או לגרום לה חבלה חמורה, ואיים על המתלוננת בפגיעה שלא כדין בגופה ובחירותה, בכוונה להפחידה או להקניטה", נכתב בכתב האישום.

עוד עולה מכתב האישום כי ביום התקיפה עזב אגרונוב את הארץ וטס למוסקבה, שם שהה עד לשבוע שעבר, וזאת אף שידע כי הוא מבוקש לחקירה , לפי כתב האישום, במהלך שהותו במוסקבה התקשר אגרונוב אל אמה של אשתו ואיים עליה כי "הסוף שלך יהיה כמו של הבת שלך, אני הורג אותך עוד הלילה". עוד נטען כי אגרונוב פנה אל מכר משותף שלו ושל אשתו וביקש ממנו לפנות אל עורך הדין המטפל בעניינו כדי שיבקש מאשתו לבטל את התלונה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ