18 שנות מאסר לתוקף הצעירה בשדרות ח"ן בתל אביב

ביהמ"ש נעתר לפרקליטות וגזר מאסר ממושך על עידן אנורי, שהיכה ודקר את הצעירה ב-2011. המותקפת: "הצלקות מזכירות לי באיזו מציאות אחיה כל חיי"

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שני) 18 שנות מאסר בפועל על עידן אנורי, שתקף צעירה שעבדה עמו בשדרות ח"ן בתל אביב בפברואר 2011. כן נקבע כי ישלם למותקפת פיצוי כספי בסך 150 אלף שקלים. במארס האחרון הורשע אנורי בדעת רוב בחבלה בכוונה מחמירה ושוד בנסיבות מחמירות, וזוכה מעבירת ניסיון רצח שיוחסה לו בכתב האישום.

אנורי עבד עם הצעירה המותקפת בעמותת "לחופש נולד", וכאשר לא הסכים למשמרות שקבעה לו התפרץ עליה ואיים כי "אנשים שדיברו אליי כמו שאת מדברת אליי, מזמן כבר שכבו על הרצפה ודיברו אליי אחרת אחרי זה. מעכשיו כשאת מסתובבת ברחוב תסתכלי טוב טוב ימינה ושמאלה, כי את מכירה אותי ואת החברים שלי". בעקבות זאת, התלוננה עליו הצעירה, ואז החליט אנורי לנקום בה.

אנורי פוטר בנובמבר 2009, ומאז תכנן לפגוע בצעירה. הוא קרא חומרים בנושא באינטרנט, רכש אופנוע ורשם אותו על שם אחר באמצעות תעודת זהות גנובה. ביום האירוע התקשר אנורי לעמותה כדי לברר אם הצעירה עובדת במשמרת ערב באותו היום. הוא ארב לה בדרכה הביתה, ולאחר שירדה מהאוטובוס עקב אחריה לאורך מסלול הליכתה כשהוא רכוב על אופנוע.

כאשר הגיעה הצעירה לשדרות ח"ן, קפץ אנורי מהאופנוע והחל לתקוף אותה בבעיטות ובאגרופים. כשניסתה להתגונן ושמה את ידיה על פיה, חתך אנורי את ידיה בסכין ולאחר מכן חתך את פניה, לשונה ושפתיה ודקר אותה שתי דקירות בדופן הבטן והגב. כשעובר אורח הגיע לזירה, אנורי איים עליו בסכין וניסה להסוות את מעשיו כשוד כשהוא לוחש לצעירה "שחררי את התיק כבר", נוטל את תיקה ונמלט מהמקום.

עידן אנורי בבית המשפטצילום: מוטי קמחי

לאחר ההרשעה, ביקשו עורכי הדין המייצגים את הצעירה כי לבית המשפט יוגש תסקיר הבוחן את מצבה הנפשי והפיזי מאז האירוע ועל פרטיו מוטל חיסיון. מטעם אנורי הוגשה חוות דעת של מפקדו בתקופת שירותו כמ"פ בצה"ל, בה הוא מתאר את "תפקודו החיובי והראוי לציון" ומביע תקווה כי ישוב לשירות מילואים לאחר שנעדר ממנו בעקבות מעצרו. עוד הוגשו מסמכים הנוגעים למצבה הרפואי של אמו של אנורי, החולה בסרטן.

הפרקליטות הציגה פסקי דין בהם נגזרו עונשי מאסר של 18-20 שנה במקרים דומים, וביקשה להטיל על אנורי 20 שנות מאסר ופיצוי מרבי בסך 260 אלף שקלים. הפרקליטות טענה כי מדובר ב"אדם קר רוח, מתוחכם ומסוכן, אשר שיקר במצח נחושה בעדותו בבית המשפט" וציינה כי אנורי לא לקח אחריות על מעשיו ולא הביע חרטה. עורך הדין של אנורי, אורי קינן, טען כי משך המאסר הממוצע בגין חבלה בכוונה מחמירה הוא ארבע שנים ו-11 חודשים, והדגיש כי הנאשם לא חונך לאלימות וכי הוא בן טוב לאמו, שמצבה הרפואי החמיר כתוצאה מהמעצר בו הוא נתון. 

בשלב הטיעונים לעונש דיבר אנורי עצמו, שכפר באשמה ואמר כי "במשפט הזה לא נעשה צדק, לפחות כך אני חש. בסופו של דבר אני הקורבן, אתם הרשעתם אדם חף מפשע". אנורי טען כי הורשע בשל לחץ תקשורתי ולא משיקולים משפטיים, והאשים את המשטרה והפרקליטות בהדלפות מחקירתו. במהלך הקראת גזר דינו ישב אנורי וחייך, ולאחר מכן אמר עו"ד קינן כי בכוונתו לערער על ההכרעה לבית המשפט העליון.

בהכרעת הדין תיארו השופטים, שרה דותן, דפנה אבניאלי ושאול שוחט, את מעשיו הקשים של אנורי, וכתבו כי "הנאשם הגה תכנית נקמה שטנית במשך שנה תמימה ותקף את המתלוננת, כנחש קוברה הממתין לטרפו. חייה של המתלוננת ניצלו והפגיעות בגופה טופלו, אך הנזק שנגרם לנפשה לא חלף". 

הצעירה שהותקפה נכחה בכל הדיונים במשפט וגם בהשמעת גזר הדין. "כל הסובבים אותי אמרו לי שבגזר הדין זה ייגמר, הכל יהיה מאחוריי", אמרה. "המשפט נגמר אבל אני פה. הצלקות בנפש ובגוף מזכירות לי כל רגע באיזו מציאות מעוותת חייתי עד כה ואמשיך לחיות כל חיי".

ד"ר דנה פוגץ' ממרכז נגה לנפגעי עבירה, שייצגה את הצעירה, אמרה כי "גזר הדין משקף את חומרת הפגיעה שנגרמה לה וזה בזכות העבודה המצוינת שהפרקליטות עשתה בהבאת כל חומר הראיות לפני בית המשפט. אך ההקלה מהולה בחשש, שכן רק היום תוכל הנפגעת לחשוב על תהליך שיקום חייה תחת חשד מתמשך מהנאשם, שאמור להשתחרר באחד הימים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ