הישראלי שביתר את גופת גרושתו בתאילנד נחת בארץ

אלי כהן מימון, שזכה לחנינה ממלך תאילנד ושוחרר מהכלא כעבור 8 שנים בלבד, נחת בנתב"ג ומיד עזב את המדינה מחשש שייעצר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
הארץ

אלי כהן מימון, האזרח הישראלי במהלך חופשה בתאילנד ו - נחת בישראל עם שחרורו מהכלא ועזב מיד לאחר מכן את המדינה, מחשש שייעצר. כך דווח הבוקר (חמישי) באתר וואלה! ובגלי צה"ל.

כהן מימון נשפט ב-2004 למאסר עולם בתאילנד על רצח גרושתו, שגופתה נמצאה במזוודה בתעלת מים בעיר לאחר מספר ימים, ללא ראש ורגליים. השניים התגרשו שלושה חודשים לפני הרצח, ואולם לדברי מקורבי הנרצחת, כהן מימון ניסה ליצור עמה קשר פעמים רבות סמוך למועד הרצח, ולבסוף שכנע אותה לפגוש אותו לחופשה משותפת בתאילנד, שם רצח אותה.

כהן מימון עצמו היגר לאוסטרליה לאחר שריצה תקופת מאסר בארץ על הברחת סמים, לאחר ששימש עד מדינה נגד 18 סוחרי סמים. הוא נעצר ב-24 בפברואר 2004 בעודו בשגרירות ישראל בתאילנד, בעת שהגיש תלונה על היעדרה של אשתו. המשטרה המקומית, שעלתה על עקבותיו, התקשרה לשגרירות כדי להודיע לקונסול הישראלי על החשדות ברצח, והקונסול, יעקב דביר, זימן את המשטרה לעצרו.

אלי מימון וכהן וקרול כהן ביום חתונתם. צילום רפרודוקציה: דודו בכר

עם זאת, שמונה שנים בלבד לאחר שהחל לרצות את מאסר העולם, פורסם בנובמבר האחרון, כי כהן מימון זכה לחנינה מלאה ממלך תאילנד, וכי הוא צפוי להשתחרר בחודש מאי. ב"מעריב" דווח אז כי שר הפנים, אלי ישי, היה מעורב בקידום שחרורו, ואולם ישי שלל פרסום זה.

"מעולם לא היה השר פועל ביודעין למען שחרור של רוצח, ואם אכן היה מעורב בכך, הטעו אותו והדבר ייבדק", נמסר אז ממשרד הפנים. ישי ציין אז כי הוא נוהג לסייע לצעירים שהסתבכו בפלילים, בעיקר בסמים, בהודו ובתאילנד, כדי שירצו את עונשם בארץ - וזאת, עקב תנאי המאסר הקשים בחו"ל. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ