תחקיר של עיתונאית אוקראינית הביא לתפיסת שני סרסורים בישראל

העיתונאית נענתה למודעה שהציעה עבודה בארץ ב"שירותי ליווי". התחזותה והגעתה לנתב"ג אפשרה לעצור את הנאשמים

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

תחקיר של עיתונאית אוקראינית הביא לחקירה משטרתית ולהגשת כתבי אישום בסרסרות נגד שני תושבי חיפה. העיתונאית התחזתה למי שמבקשת לעבוד בזנות אצל השניים וכך הביאה לתפיסתם. כתב האישום הוגש היום (ראשון) בבית המשפט המחוזי בחיפה נגד מיכאל נוביק, בן 38, ואברהם סינוני בן 63, תושבי העיר. 

מכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז חיפה באמצעות עורכות הדין עינב איטסקו ומריה פיקוס בוגדאנוב, עולה כי במהלך השנים 2012-2013, פרסמו הנאשמים באתרי אינטרנט מודעות בהן הציעו תמורת תשלום שירותי מין של נשים, שהועסקו על ידם בזנות. בנוסף פרסמו באתרי אינטרנט למציאת מקומות עבודה מודעות בהן הציעו לנשים צעירות לבוא לישראל ולעבוד ב"ליווי".

בתקופה זו, הגיעו לישראל מספר נשים מאוקראינה ומרוסיה והועסקו על יד שני הנאשמים כזונות. הנאשמים הסיעו אותן ללקוחות וקיבלו לידיהם מחצית מסכום הכסף שניתן לנשים על ידי הלקוחות בעד מעשי הזנות שלהן. 

לפני כחודשיים, במסגרת תחקיר עיתונאי שערכה, מצאה עיתונאית אוקראינית, בשם ירסלבה קובה, את הצעת העבודה ופנתה לנוביק. לבקשתו של נוביק, העבירה ירסלבה את פרטיה האישיים, ובהמשך קיבלה ממנו את תנאי העסקה העתידיים בישראל. במסגרת התחקיר, מסרה ירסלבה כי היא מסכימה להגיע לישראל ולעסוק עבורו בזנות.

במקביל, פנתה העיתונאית לשגרירות ישראל באוקראינה והודיעה להם על התחקיר ועל הגעתה המתוכננת לישראל. בתחילת חודש מאי, בהסכמת משטרת ישראל ובהנחייתה, הגיעה קובה לישראל ועברה את ביקורת הגבולות בנתב"ג. ביציאה מנתב"ג נעצר נוביק על ידי משטרת ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ