כתובות נאצה נגד נשות הכותל רוססו על דירת פעילה בירושלים

אלמונים ריססו את הכתובות בחדר המדרגות של פגי סידור, פעילה ותיקה בארגון. ראש העיר ברקת: "זו אלימות לכל דבר ויש לטפל בה בכל חומרת הדין"

ג'ודי מלץ וניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ודי מלץ וניר חסון

כתובות נאצה בגנות נשות הכותל רוססו הבוקר (שני) על דלתה של פגי סידור בשכונת תלפיות בירושלים. על קירות חדר המדרגות המוביל לדירתה של הפעילה בארגון רוססו הכתובות "נשות הכותל", "נשות הכותל נבלות", "ירושלים קדושה", "פגי סידור, אנחנו יודעים איפה את גרה", "פגי סידור פג תוקפך", "תג תורה" ו-"ירושלים קדושה".

"אחת השכנות שלי הבחינה בזה כשיצאה מדירתה הבוקר בדרכה לעבודה", אמרה סידור, העובדת כעיתונאית עבור כלי תקשורת מקומיים וזרים. "היא מיד התקשרה למשטרה. פתאום התעוררתי בחמישה לשמונה כששני שוטרים עמדו מחוץ לדלתי. נבהלתי כי חשבתי שקרה משהו לאחד הבנים שלי, ואז הם הראו לי את הגרפיטי".

במשך 15 שנים היתה סידור חברה בוועד של נשות הכותל, ארגון שנלחם על זכויותיהן של נשים להתפלל כדרכן בכותל המערבי . לדבריה, זו הפעם הראשונה שמשהו קשה כזה קורה לה. היא הגישה תלונה במשטרה. "המשטרה אמרה שאני צריכה להיות זהירה עכשיו". סידור הוסיפה: "אני מצפה ממנהיגי החרדים לגנות את המעשה הזה".

פגי סידור בפתח ביתה, הבוקרצילום: מיכל פתאל

מוקדם יותר החודש, כשנשות הכותל ערכו את טקס התפילה החודשי שלהן בכותל המערבי, מפגינים חרדים השליכו אבנים, כסאות ובקבוקי מים לעברן. לאחרונה פסק בית המשפט המחוזי בירושלים כי נשים שמתפללות עם טליתות ומניחות תפילין בכותל אינן מפירות את מנהג המקום. הפסיקה הסעירה את הקהילה החרדית בארץ.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת גינה את ריסוס כתובות הנאצה. ברקת אמר כי ריסוס הכתובות הוא אלימות לכל דבר וכי יש לטפל בה בכל חומרת הדין. "הדרך ליישוב מחלוקות בעיר אינה באלימות, אלא בשיח והידברות והגעה להסכמות רחבות ככל הניתן שייתנו מענה לצרכי כל הצדדים", אמר ברקת. ראש התנועה הקונסרבטיבית "מסורתי", יזהר הס, כינה את הפעולה "טרור נגד פלורליזם וסבלנות". תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ