המשטרה בודקת אם שלי יחימוביץ' קיבלה כספים שלא כדין

תנועת אומ"ץ ופעיל מפלגת העבודה הגישו תלונה לפיה יו"ר המפלגה קיבלה לכאורה תרומות מכספי ציבור. דוברת העבודה: "הסיפור מופרך ומומצא"

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

המשטרה הודיעה היום (שני) כי פתחה בבדיקה בעקבות טענות שעלו נגד ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', בנושא תרומות שקיבלה בבחירות המקדימות לראשות המפלגה. הבדיקה החלה בעקבות תלונה שהגיש פעיל המפלגה יוני אריאל, אחד מתומכיו של עמרם מצנע בקרב על ראשות המפלגה, ובעקבותיה פנתה גם תנועת אומ"ץ בדרישה שתיפתח חקירה.

ההודעה של המשטרה הבהירה כי אין מדובר בחקירה, אלא בשלב מקדמי של בדיקה אם יש ממש בטענות שהועלו ואם יש בסיס המצדיק פתיחה בחקירה פלילית. בהודעת דוברת אגף החקירות נמסר כי "בהמשך לפרסומים בעניין חשדות לכאורה הנוגעים לראשות מפלגת העבודה ולפניות כתבים בנושא - בתאריך 3.4.13 הוגשה תלונה בתחנת ראש העין, והחומר הועבר לראש אח״מ שהנחה לבדוק אותו. בהמשך, במחצית אפריל, נשלח מכתב נוסף בנושא למשטרה. הנושא כאמור מצוי בבדיקה בלהב 433".

יוני אריאל מסר למשטרה מידע רב על ההתנהלות הכספית של יחימוביץ' ומימון הקמפיין שלה במסגרת הבחירות לראשות המפלגה. אריאל טען כי יחימוביץ' נעזרה בתמיכתה של תנועת דרור ישראל, החטיבה הבוגרת של הנוער העובד והלומד, הממומנת מכספי משרד החינוך, שהם כספי ציבור. כמו כן, הוא העלה חשדות כי יחימוביץ' קידמה את תורמיה לתפקידים בכירים במוסדות מפלגת העבודה, תוך ניגוד עניינים. 

יחימוביץ'צילום: אמיל סלמן

יום לאחר הגשת התלונה פרסם העיתונאי מתי טוכפלד ב"ישראל היום" את עצם הגשת התלונה. ערב הפרסום התקשר אליו ראש אגף החקירות במשטרה יואב סגלוביץ', הבהיר לו כי אכן הוגשה תלונה, וביקש לסייג כי מדובר אך ורק בתלונה שהוגשה ולא בחקירה. ככל הידוע, סגלוביץ' לא ביקש להוריד את הכתבה, אלא להעביר מסר שלא מדובר בסיפור המצדיק כותרת ראשית. טוכפלד סירב להגיב.

זמן קצר לאחר שאריאל הגיש את התלונה, פנה לסגלוביץ' גם יו"ר תנועת אומ"ץ, אריה אבנרי, ופירט בכתב כמה חשדות על ההתנהלות הכספית של יחימוביץ'. קדמה לכך פניית אבנרי לפני כמה חודשים למבקר המדינה עם פירוט החשדות וזו הועברה לבדיקת היועץ לתפקידים מיוחדים, עמיחי שי. אבנרי ואריאל לא שמעו מהמשטרה מאז, עד שבסוף השבוע פרסם העיתונאי יואב יצחק באתרוNews1 על שיחת הטלפון בין טוכפלד לסגלוביץ'. בעקבות הפרסום, פנה אבנרי באמצעות עו"ד פנחס פישלר ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וביקש את התערבותו בעניין התנהלות סגלוביץ'. מאז, טוענים אבנרי ואריאל, יצרה איתם המשטרה קשר וביקשה לתאם איתם מועד לגביית עדות. 

דוברת מפלגת העבודה, סביון מדליון, מסרה: "מדובר בתלונות סרק, בסיפור מופרך ומומצא שאין לו שחר ובסיס. יו"ר העבודה מתנהלת ביושר ובניקיון כפיים. מפלגת העבודה והעומדת בראשה פועלות בשקיפות מוחלטת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ