מסע הרצח בבאר שבע: פצוע בדואי מחוסר הכרה פונה לבית החולים באזיקים

במשטרה הסבירו כי "מפאת חומרת האירוע הוחלט לאזוק כל מי שמוצא מהזירה ואינו מזוהה", אך ארבעה פצועים יהודים לא נכבלו

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

יום לאחר מסע ההרג שהביא למותם של ארבעה בני אדם בסניף בנק הפועלים בבאר שבע, מתברר כי עומר ואליד, בדואי שנפצע קשה בתקרית, פונה לבית החולים כשהוא כבול באזיקים אף שהיה מחוסר הכרה. ארבעת הפצועים היהודים באירוע לא נכבלו, ונראה כי הסיבה היא חשש שמדובר באירוע חבלני.

אחיו של הפצוע, היימן, המאושפז עדיין במחלקה לטיפול נמרץ, האשים היום בשיחה עם "הארץ" כי אחיו נורה על ידי השוטרים: "הם ירו עליו כי חשבו שהוא חשוד. הרופא אמר לנו שיש בגופו מספר קליעים שלא מאותו סוג. אני שואל למה לא טיפלו בו כמו שצריך והביאו אותו עד לפה עם אזיקים? אנחנו מאוד כועסים, לא התייחסו אליו כמו לבן אדם". 

מדוברות בית החולים סורוקה נמסר כי לא ידוע להם על סוגי קליעים שונים שהתגלו בגופו של ואליד. במשטרה מסרו כי לא ידוע עד כה האם מישהו נוסף פרט לרוצח ביצע ירי וכי הנושא נמצא בבדיקה. 

לדברי היימן, אחיו ליווה את חברו עידן סברי, שהגיע לפתוח חשבון בבנק ונרצח. "היה ויכוח עם הרוצח, כנראה דיבר עם עידן ואח שלי התערב וקרה מה שקרה", סיפר האח. "אח שלי ניסה להציל את החיים של עידן ושל רמו (ועקנין, לקוח נוסף), והמשטרה ירתה עליו. הוא היה חשוד בעיניהם". הוא כעס על הפרסומים הראשוניים לפיהם האחראי למעשה הוא בדואי, ואמר כי "בינתיים מי ששוכב פה ועומד למות הוא בדואי".

נרות נשמה ומאבטח בפתח סניף הבנק בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

רמו ועקנין, הלקוח אותו הציל ואליד כשהגן עליו בגופו, סיפר כי הוכה על ידי השוטרים: "כנראה חשבו שאני חלק מהשוד, הרביצו לי. ולקחו אותי באזיקים לניידת. לאחר חצי שעה שחררו אותי, כשהסברתי להם מי אני".

במשטרה מסרו בתגובה כי "מפאת חומרת האירוע, התקבלה החלטה מבצעית על כך שכל מי שמוצא מהזירה ואינו מזוהה ייאזק וילווה על ידי השוטרים עד לזיהוי ודאי ושלילת מעורבותו באירוע. הפצוע לווה מיד על ידי השוטרים לקבלת טיפול רפואי. עם התבהרות האירועים הוסר ממנו החשד". הפצוע מאושפז עדיין במחלקה לטיפול נמרץ. ארבעת הפצועים האחרים נפצעו קל ושוחררו לבתיהם.

עמית רינגולד, סגן ראש מטה החירום בעיריית באר שבע, סיפר היום (שלישי) ל"הארץ" על תקופת העסקתו של הרוצח, איתמר אלון, כקצין ביטחון בעירייה. "אני זוכר אותו כעוף מוזר", אמר. "קיבלנו אותו לעבודה כקב"ט באגף החינוך, ואחרי תקופת ניסיון של שנתיים וארבעה חודשים החלטנו לא להמשיך את העסקתו עקב התנהגות בלתי הולמת. הוא תבע אותנו על הפיטורים והפסיד".

הבוקר פתח סניף הבנק בו התבצע הרצח את שעריו כרגיל, אך האווירה הקשה הורגשה בו, וגם הפקידים ששירתו את הלקוחות לא הצליחו לעצור את דמעותיהם. "הכל היה שקט ורגוע, אבל היה מתח לא מוסבר. אין מישהו שנכנס לבקש שירות ולא הזיל דמעה", סיפר לקוח הסניף, אבי.

מנהלו הקודם של הסניף הגיע הבוקר, מלווה בצוות תגבור, למלא באופן זמני את מקומו של אבנר כהן, שהחליף אותו בתפקיד רק לפני כשבועיים ונרצח אתמול. שינוי נוסף היה הצבתו של מאבטח בפתח הסניף, לאחר שאתמול נכנס הרוצח איתמר אלון למקום ללא הפרעה.

מחוץ לסניף הדליקו הלקוחות ועוברי אורח עשרות נרות נשמה לזכרם של ההרוגים. "אני לא מכירה אף אחד מההרוגים וגם לא לקוחה של הבנק, אבל משהו קרה בשכונה שלנו אתמול, משהו מת ולא יחזור להיות כמו בעבר", אמרה רחל, תושבת השכונה. רפי, אביה של הלקוחה ענת אבן חיים שנרצחה אתמול, הגיע גם הוא לסניף והדליק נר.

היום אמר מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי, כי "ההגעה המהירה של השוטרים לזירה והתנהלותם עצרה את מסע ההרג ומנעה החמרה של האירוע ואבידות נוספות בנפש". לדבריו, לא היה ניתן למנוע את האירוע. הלוי הנחה לבצע תחקיר מקיף של האירוע מוקדם ככל האפשר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ