אלי אשכנזי

המשטרה עצרה היום (שלישי) גבר בן 56 ממג'דל כרום החשוד שניהל כת שבה הונחלה "שיטת חינוך" אלימה כלפי ילדיהם של חברי הקבוצה. על פי החשד, האיש הורה לחברים בכת, בין היתר, להכות את הילדים בחגורות ולכלוא אותם בשירותים. הוא נעצר בתום חקירה של היחידה המרכזית במחוז צפון של המשטרה ומשרד הרווחה. מעצרו של החשוד הוארך בשבעה ימים.

החקירה הסמויה, החלה לפני כחודש בעקבות תלונה שהגישה תושבת מג'דל כרום אשר פרשה מהכת. צוות חקירה מיוחד הוקם במפלג תשאול בימ"ר צפון בראשות סנ"צ שי דיכטר ורפ"ק אייל הררי. בחקירה השתתפו גם עובדים סוציאלים. חברי הכת, בהם 11 הורים ו-25 ילדיהם (7 קטינים בני 8-18 ו- 18 מבוגרים, בני 18-34), עוכבו לחקירה ונגבו מהם עדויות. כל משפחה תלווה כעת על ידי עובדים של משרד הרווחה.

החשוד מובא להארכת מעצר, היום

מתלונת האשה ומחקירת המשטרה עלה כי מזה כעשר שנים החשוד מנהל כת המונה ששה בתי אב (יותר מ-35 חברים). על פי התלונה, החשוד נהג לרדות בחברי הכת ולאלץ את ההורים להתנהגות אלימה כלפי ילדיהם, לצורך חינוך ראוי. עוד עלה מהתלונה כי החשוד הנחה את ההורים להכות את הילדים בחגורות, בנעליים ודרכים אלימות נוספת "שאינן משאירות סימנים" על גוף הילדים. בנוסף, על פי החשד הנחה העצור את ההורים לכלוא את ילדיהם בחדרי שירותים למשך מספר שעות ולמרוח צואה על פניהם ולתת להם אוכל בצמצום רב. עדויות נוספות שנאספו על ידי החוקרים מחזקות את הטענה כי ההורים היכו את ילדיהם על פי הנחייתו המפורשת של החשוד.

החשוד נהג לקיים "ישיבות" עם ההורים בהן דרש מהם לדעת מה קורה ביחסים האישיים והאינטימיים שבין ההורים במטרה לתת פתרונות מטעמו. כמו כן, על פי החשד, נהג ראש הכת לנהל את ענייניהם הכלכליים של ה"חברים" אשר פיתחו תלות מוחלטת באיש, סמכו עליו לגמרי והפקידו כספם בידיו. מעדויות נוספות שנאספו על ידי החוקרים עלה גם כי הנשים עבדו עבור החשוד וביצעו מטלות ניקיון. היו מקרים שבהם החשוד לא היה שבע רצון מעבודתן וכלא את הנשים למשך מספר ימים כעונש.

סנגורו של האיש, עורך הדין ואסים דאהר מהסנגוריה הציבורית, אומר כי החשוד מכחיש את המיוחס לו וטוען שמדובר בעלילה ואמר כי הצדק ייצא לאור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ