כתב אישום נגד הרופאה שסיפקה חומר הרדמה לשמעון קופר

מריה זקוטסקי לא הואשמה לבסוף בסיוע לרצח אשתו לשעבר של קופר אלא רק ברשלנות, ניפוק תרופות ללא מרשם וגניבה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרקליטות מחוז מרכז הגישה אתמול (חמישי) כתב אישום נגד מריה זקוטסקי, בת 46 מקיבוץ איל, הרופאה המרדימה שסיפקה את התרופה לשמעון קופר הנאשם ברצח שתי נשותיו, בגין מעשה פזיזות ורשלנות, ניפוק תרופות ללא מרשם וגניבה. תחילה נחשדה זקוטסקי בסיוע לרצח, אולם בסופו של דבר כתב האישום הוגש בעבירות קלות יותר.

זקוטסקי, שהיתה רופאה מרדימה בבית חולים מאיר, היתה בת זוגו של קופר בזמן שהיה נשוי לאשתו השלישית, ג'ני מור, והשניים התגוררו בקיבוץ איל. על פי כתב האישום, קופר הציג בפניה מצג שווא לפיו הוא עובד בשב"כ וזקוק לחומר שביכולתו להמית אדם מבלי להותיר סימן. זקוטסקי תהתה מדוע קופר לא מקבל את החומרים מכוחות הביטחון, אך הוא ענה תשובה סתמית והיא הבטיחה לברר עבורו את הנושא. זקוטסקי שיתפה את חברתה, רופאה מרדימה, "במשימה הסודית", והתייעצה עמה וזו הביעה ספק רב לגבי אמיתית הסיפור, אך זקוטסקי התעלמה ממנה. בסופו של דבר ב- 21 באוגוסט 2009, גנבה זקוטסקי שלוש אמפולות של חומר קטלני ומסרה לקופר ביחד עם מזרק מתאים והסבר באשר לאופן השימוש.

זקוטסקי נעצרה באוקטובר האחרון ושוחררה כעבור חודש בערבות כספית ובתנאים מגבילים, ביניהם איסור על זקוטסקי לעסוק ברפואה וצו איסור יציאה מן הארץ, שתוקפם הוארך אתמול.

תחילה הכחישה זקוטסקי כל קשר לדברים. ביום החקירה השלישי חל שינוי. "היא טענה שהוא הבטיח לה שהוא יעזוב את ג'ני והם יגורו יחד בקיבוץ. לטענתה, היא העבירה כדורים לרשותו כדי לעזור לו בעבודה שלו כסוכן מוסד, דבר שלא היה ולא נברא", סיפרה ראש צוות החקירה, פקד ענת קצב. בסופו של דבר, הודתה זקוטסקי בפרטים וגם חברתה סיפרה על השיחה ביניהן.

מריה זקוטסקיצילום: אלון רון

קופר מואשם ברצח אשתו הראשונה אורית וברצח אשתו השלישית ג'ני. מור נמצאה ללא רוח חיים בשנת 2009, בדירתה בקיבוץ אייל. בזירה היו מפוזרים כדורי הרדמה. הממצאים בשטח רמזו לכך שקופר שמה קץ לחייה ודו"חות של המכון לרפואה משפטית קבעו כי המוות היה כתוצאה של אירוע לבבי. אולם מוות בנסיבות דומות של אשתו הראשונה של קופר, אורית, 15 שנים קודם לכן, הדליק נורה אדומה בקרב חברי הקיבוץ ובני משפחה. בעקבות ערר של בני המשפחה, ופרסום תוכנית "עובדה" שעסקה במות שתי הנשים, הוחלט לפתוח את התיק ולקיים חקירה סמויה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ