אמן של הילדות שנרצחו בנגב: אסור להסתפק בהדחת מפקד תחנת ערד

לדברי האם, היא פנתה למשטרת ערד רק לאחר התעלמות ארוכה של תחנת מעלה אדומים. משטרת ש"י: ועדת הבדיקה אמרה את דברה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עביר דנדיס, אמן של רימאס בת השלוש וחצי ואוסנאד בת השנתיים, שנרצחו בשבוע שעבר ביישוב אל־פורעה שבנגב, טוענת כי אין די בהדחת מפקד משטרת ערד ודורשת לפתוח בחקירה מקיפה לבחינת רשלנות המשטרה בטיפול בתלונותיה. לדבריה, החליטה לגשת למשטרת ערד רק לאחר שהבינה שהפניות החוזרות ונשנות שלה לתחנת מעלה אדומים, הקרובה יותר למקום מגוריה, לא יזכו להתייחסות בשל היותה פלסטינית. 

בשיחה עם “הארץ” אמרה אתמול (שבת) דנדיס כי פניותיה למשטרת מעלה אדומים לא הגיעו לידי הגשת תלונה מאחר שהיומנאי בתחנה, ואפילו הש”ג בשער, לא איפשרו לה לעשות זאת - בנימוק שהיא אינה מחזיקה תעודת זהות כחולה.

“בשנתיים האחרונות ניגשתי לפחות שש פעמים למשטרת מעלה אדומים והייתי מתלוננת על בעלי ועל החשש שיפגע בבנות, אבל אף אחד לא הקשיב לי. כבר בכניסה היו אומרים לי שאין מה לעשות”, תיארה. “אני זוכרת שבאחת הפעמים שבאתי לתחנה, שוטר שכנראה הבין באיזה מצוקה אני נמצאת ניגש לומר לי שאין טעם לפנות למשטרה ושעדיף שאסיים את הפרשה בסולחה חמולתית”.

האם, עביר דנדיס, והבת אוסנאד

לדברי דנדיס, לפני כשנה בעלה ושני אנשים נוספים חטפו את אחיה הצעיר כדי ללחוץ עליה למסור את שתי הבנות. היא באה לתחנת מעלה אדומים בליווי אביה וביקשה להגיש תלונה, אך השוטרים במקום לא איפשרו לה לעשות זאת. “הפנו אותי למשרד הקישור הפלסטיני, אבל גם שם לא עזרו. הייתי מיואשת ולא ידעתי מה לעשות, אז מרוב פחד שיפגעו באחי מסרתי לו את הבנות”, סיפרה. לטענתה, לו היו השוטרים בתחנה מתייחסים אליה באותו ביקור – לא היתה מאבדת את בנותיה מלכתחילה.

בניסיון הבא, סיפרה דנדיס, היא באה לתחנה בלווית יהודי, בתקווה שכך תצליח לחצות את מחסום האטימות. “קוראים לו אפרים והוא חבר של אבי”, שיחזרה. “הוא בא איתי והסביר להם שאני רוצה את הבנות שלי. בגלל שהוא יהודי הכניסו אותו פנימה והוא הסביר להם, אבל גם אז יצאנו בלי כלום”.

דנדיס טוענת שגם ביום רביעי - היום בו התגלו הגופות של בנותיה - באה לתחנת מעלה אדומים כדי לבקש עזרה. “חברה טילפנה אלי וסיפרה ששתי גופות של ילדות התגלו בנגב. חששתי שמדובר בבנות שלי ומיהרתי לתחנה”, אמרה. “כשהראיתי להם שהגשתי תלונה בערד, הכניסו אותי ואפילו רשמו כמה דברים. אחר כך אמרו שהילדות שנמצאו אינן הבנות שלי, וזה נתן תקווה. אבל אחרי כמה שעות הודיעו לי שבנותיי מתו”.

ממחוז ש”י במשטרה נמסר: “ועדת הבדיקה שמונתה לבדוק את התנהלות המשטרה בעניין זה אמרה את דברה והמלצותיה פורסמו”.

השתתף בהכנת הכתבה: חיים לוינסון 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ