ראש העיר אלעד נעצר בחשד לקבלת שוחד

יחד עם ראש העיר, יצחק עידן, נעצרו בכירים נוספים בעירייה החשודים כי קיבלו שוחד בתמורה למתן הקלות בנייה; הוארך מעצרו של ראש העיר יהוד

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה עצרה היום (ראשון) את ראש העיר אלעד, יצחק עידן, ובכירים נוספים בעירייה בחשד לקבלת שוחד בתמורה למתן הקלות בנייה והיתרים מיוחדים. במקביל האריך בית משפט השלום בראשון לציון בחמישה ימים את מעצרו של ראש העיר יהוד, יוסי בן דוד, החשוד בביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון.

היחידה לחקירות הונאה בלהב 433 עצרה את עידן לאחר חודשים של חקירה סמויה שניהלה בשיתוף עם רשות המסים. מידע מודיעיני שהגיע לחוקרי המשטרה העלה חשד שעידן ובכירים נוספים בעיריית אלעד קיבלו שוחד והעניקו תמורתו הקלות בנייה והיתרים מיוחדים לגורמים בעלי אינטרסים בעיר. בשלב זה המשטרה מייחסת להם עבירות של קבלת שוחד, מתן שוחד, תיווך בשוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות תכנון ובניה, גניבה בידי מורשה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון ועל פקודת המיסים.

הבוקר הגיעו חוקרי המשטרה לעיריית אלעד ועצרו את ראש העיר וארבעה עובדי עירייה נוספים. השוטרים ערכו חיפוש בבניין העירייה וכן בבתי החשודים ובמשרדיהם. בהמשך הובאו החשודים לבית משפט השלום בראשון לציון שם הוארך מעצרו של ראש העיר ביומיים. גם מעצרו של חשוד נוסף בפרשה, מרדכי כהן, בן 55 מאלעד, הוארך ביומיים. במשטרה טענו שהתשובות שסיפק עידן לחשדות שהעלו החוקרים לא התאימו לחומר שנאסף בחקירה הסמויה.

ראש העיר יהוד, יוסי בן דוד, בבית המשפטצילום: הדר כהן

ראש העיר יהוד, יוסי בן דוד, נעצר כבר בשבוע שעבר יחד עם ארבעה חשודים נוספים בביצוע שורה של עבירות. היום האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של החמישה, בחמישה ימים נוספים. הם חשודים בביצוע עבירות של מתן שוחד, לקיחת שוחד, תיווך בשוחד, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

החקירה בפרשה מבוצעת בשיתוף רשות המיסים ויחידת יהלום, ולטענת המשטרה ככל שהיא מתקדמת עולה דפוס פעולה של בן דוד שעשה בעירייה כבשלו. לטענת גורמים במשטרה אנשיו של בן דוד עמדו מאחורי כל פרויקט מרכזי בעיר וניצלו את קשריהם כדי לקדם האינטרסים שלהם. במשטרה סבורים שבן דוד עמד מאחורי המעשים והיה מודע לכל ההתנהלות ובמקרים רבים אף יזם אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ