מנהל באברבנאל נאשם במעשים מגונים ברופאה

פרופ’ פנחס סירוטה, הושעה מתפקידו ומתנהלת נגדו תובענה המייחסת לו מעשים מגונים, תוך ניצול יחסי מרות, והטרדה מתמשכת. הוא מכחיש את כל הטענות

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני לינדר

מנהל מחלקה בבית החולים אברבנאל, פרופ’ פנחס סירוטה, הושעה מתפקידו ומתנהלת נגדו תובענה המייחסת לו מעשים מגונים, תוך ניצול יחסי מרות, והטרדה מינית מתמשכת של רופאה שעבדה תחתיו.

לפי כתב בתובענה שהגיש אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה נגד סירוטה, המעשים נעשו לאורך שמונה חודשים – בין ספטמבר 2011 לאפריל 2012.

כתב התובענה מגולל דפוס קבוע לכאורה של מעשים מגונים והטרדות: “בהזדמנויות רבות מאוד כאשר נכנסה המתלוננת למשרדו של הנאשם לצורכי עבודה, לאחר שסיימו את שיחתם והמתלוננת קמה לעזוב את משרדו, נהג הנאשם להושיט את ידיו בצורה המזמינה את המתלוננת לגשת אליו בעודו יושב בכיסאו. המתלוננת, שסברה שכוונתו ללחוץ את ידה, ניגשה אליו. בשלב זה משך אליו הנאשם את המתלוננת והצמידה לגופו בחיבוק שנמשך בין 5 ל-10 שניות לשם גירויו המיני, באופן שהמתלוננת נאלצה להישען על הנאשם בעודו יושב”, נכתב בכתב התובענה. עוד מוסבר, כי המתלוננת ניסתה להיחלץ מהחיבוקים אך “הנאשם היה מהדק את אחיזתו בה”. בתובענה נאמר כי בחלק מהמקרים הללו סירוטה גם נישק את הרופאה בניגוד לרצונה על לחיה וצווארה.

פרקליטו של סירוטה, עו”ד נמרוד ליפסקר, מסר בתגובה כי “הוא מכחיש את כל הטענות”. לפני כעשור הוגשה תובענה נגד סירוטה על הטרדה מינית של מרפאה באמנות שעבדה במחלקתו. הוא זוכה אז מהאישומים נגדו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ