חברתו של החשוד ברצח אמו סיפרה: הוא קרא לי לחדר, ודקר אותי

שני יגודניק, שנדקרה בידי רועי אוחנה החשוד בדקירת אמו למוות, אמרה שאינה כועסת על בן זוגה. השופטת דחתה את בקשתו להשתתף בהלווית אמו

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

מעצרו של רועי אוחנה, החשוד בדקירת אמו למוות ובפציעתה הקשה של חברתו אתמול בקרית אתא, הוארך היום (שלישי) בעשרה ימים. הצדדים הסכימו לשלוח את אוחנה בן ה-23 להסתכלות פסיכיאטרית. השופטת פנינה לוקיץ' דחתה את בקשת משפחתו של אוחנה להותיר את צו איסור הפרסום של פרטיו על כנו.

חברתו של אוחנה, שני יגודניק בת 24, שהותקפה על ידו מאושפזת עדיין ברמב"ם ומצבה בינוני. בפני חוקרי המשטרה העידה כי לאחר שהגיעה עם אוחנה לבית אמו שבקרית אתא היא ישבה עם האם והשתיים החלו לאכול. אז קרא לה רועי לחדר שבו היה ואז החל לדקור אותה. אמו נכנסה לחדר וניסתה למנוע ממנו להמשיך בכך ואז הוא דקר גם אותה. עוד סיפרה יגודניק כי יומיים לפני כן הוא ביקש להיפרד ממנה. לדבריה לאחרונה הוא היה לחוץ, אך היא ביקשה ממנו שלא להיפרד.

יגודניק הוסיפה כי אינה כועסת על בן זוגה. "הוא אהב אותי מאוד, הוא היה בן אדם טוב ונתן לי הכל", אמרה והוסיפה כי איננה מבינה מה הוביל אותו למעשיו. לדבריה, "הוא היה תלמיד מצטיין ולוחם בחטיבת כפיר. בן אדם נורמלי לחלוטין. אנחנו ביחד חצי שנה וחשבתי שנמסד את הקשר ונקים בית בישראל". היא הביעה צער על מותה של בתיה אוחנה, אמו של רועי. "היא היתה אשה חזקה מאוד והתמודדה בגבורה עם המחלה שלה", הוסיפה.

רועי אוחנה בהארכת מעצרו, היוםצילום: רמי שלוש

השופטת לוקיץ' קבעה בין היתר, כי המדובר בחשוד במעשה רצח אשר פרטיו כבר פורסמו באמצעי תקשורת שונים ואין במקרה זה נסיבות מיוחדות המחייבות להשאיר את פרטיו חסויים במהלך הדיון הפומבי בבקשות המעצר בעניינו. עוד הוסיפה כי עם כל ההבנה וצערה הרב של המשפחה בנסיבות העניין, היא אינה רואה כי יש בכך להוות סיבה המצדיקה חריגה מהכלל בדבר פומביות הדיון.

השופטת גם דחתה את בקשת החשוד ומשפחתו להתיר לו להשתתף בהלווית אמו. אחיו פנה לשופטת וביקש לשחרר את החשוד להלוויה. "כל מה שקרה זה משהו שאין לו הסבר", אמר, "אני מסתכל קצת יותר קדימה. הדרך להחזיר את הגלגל אחורה לא נמצאת בידי אדם ולא רוצה להוסיף כאב נוסף".

עו"ד ראניה סרוג'י המייצגת את אוחנה מטעם הסנגוריה הציבורית אמרה כי "בחודש אוקטובר האחרון אביו של החשוד נפטר ממחלת הסרטן, כאשר החשוד היה הקשור ביותר לאביו. מעמדו היום בתור חשוד ברצח אמו זה מעמד שילווה אותו במשך כל חייו ואין ספק כי יהיו השלכות בעתיד וכחלק מהליך ההתמודדות ישנה חשיבות רבה לאפשר לו להשתתף בהלוויה ולומר קדיש על קברה של אמו. מדובר במעשה עם חשיבות עליונה לחשוד ולמשפחה".

שוטרים בזירת הדקירה, אתמולצילום: רמי שלוש

על פי החשד, אוחנה דקר את אמו בתיה אוחנה בת ה-57 ופצע קשה את חברתו בקרית אתא. החשוד ניסה להימלט מהמקום במכוניתו, אך התנגש בכלי רכב אחר ולאחר מכן אף דקר את נהג המכונית ועובר אורח נוסף.

עדיין לא ברור מה קרה קודם לפרץ האלימות שבמהלכו נדקרו שתי הנשים נדקרו בפלג גופן העליון – בבטן ובחזה. השתיים פונו לקבלת טיפול רפואי כשהן מוגדרות פצועות קשה. מצבה של האם הדרדר והיא מתה מפצעיה בבית החולים רמב"ם בחיפה. מצבה של הבת השתפר מעט ופציעותיה מוגדרות כעת בינוניות.

לאחר הדקירות ניסה החשוד להימלט מהמקום במכוניתו. בדרכו התנגש במכונית שעמדה ברמזור אדום בצומת הרחובות זבולון ומשה שרת בעיר. לאחר התאונה יצא החשוד ממכוניתו, ניגש לנהג המכונית השנייה ודקר אותו בחזהו. האיש, בן 46, ספג פגיעות שטחיות ומצבו מוגדר קל עד בינוני. בנו, שהיה עמו במכונית, נפצע אף הוא באורח קל מההתנגשות.

"פתאום נכנס בי מישהו מאחור", סיפר נהג המכונית שהותקף, "יצאתי לבדוק מה קרה והתוקף יצא לעברי עם סכין, דקר אותי והתחיל לברוח ברגל. הוא השאיר את מכוניתו בצומת, כנראה מאחר שהמכונית שלי חסמה את נתיב נסיעתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ