סגן ראש העיר נשר נאשם במרמה והפרת אמונים, לקיחת שוחד ושידול למתן שוחד

לפי כתב האישום, במשך שנים קידם פרדי מליק את ענייניו של בעל חברת כוח אדם מול העירייה, תמורת תשלום חודשי

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
אלי אשכנזי

בבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש היום (רביעי) כתב אישום נגד פרדי מליק (59), סגן ראש העיר נשר וממלא מקומו. מליק נאשם בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ושידול למתן שוחד. כמו כן הוגשו כתבי אישום נגד יוחאי וינשטיין (57), מזכיר עיריית נשר, ונגד עמאד פלאח (57), בעל חברות שסיפקו שירותי כוח אדם לעיריית נשר.

על פי הנטען בכתבי האישום, בין השנים 1998 ל-2010 העביר פלאח מדי חודש סכומי כסף שונים למליק בתמורה לקידום ענייניו מול העירייה וכדי שיסייע לו לזכות במכרזי העירייה לאספקת שירותי כוח אדם. לגבי יוחאי וינשטיין נטען שקיבל תשלומים חודשיים בין 2006 ל-2010.

מכתב האישום עולה כי בין 2006 ל-2010 שילם פלאח למליק סך של 150 אלף שקלים ואף ביקש ממנו לתת לווינשטיין 10,000 שקלים בטענה שמדובר בהלוואה. כמו כן העביר לווינשטיין מדי חודש 1,000 שקלים. כפי שעולה מכתב האישום, החברה של פלאח קיבלה בשנים 2010-2007 330 אלף שקלים בחודש עבור שירותי כוח האדם שסיפקה לעירייה.

מליקצילום: אתר עיריית נשר

בשנת 2009 ביקש המבקר הפנימי של עיריית נשר, גלעד הישג, לפרסם מכרז חדש עבור התקשרות עם חברת כוח אדם ולמנוע מהחברה של פלאח להשתתף במכרז, נוכח התנהלותה.

על פי הנטען, מליק ווינשטיין פנו למבקר וביקשו ממנו למחוק את דבריו, אולם הוא סירב לעשות כן. עם זאת, וינשטיין האריך את החוזה עם החברה של פלאח בשבעה חודשים נוספים. מאוחר יותר ניסו השניים לשכנע את ועדת המכרזים לקבל את הצעתה של חברת כוח האדם של פלאח. השניים אף הנחו את פלאח לגשת למכרז באמצעות חברה שהיתה רשומה על שם אחותו אך בפועל היתה בשליטתו.

בההתמודדות במכרז ניסה פלאח לשחד לכאורה גם את יחיאל אדרי, סגן ראש העיר וסגן יו"ר ועדת המכרזים בעירייה. לפי כתב האישום, תמורת תמיכתו בחברה של פלאח הובטחו לאדרי 120 אלף שקלים. כמו כן הובטח לו כי בנו יועסק כיועץ המשפטי של החברה ויטפל בתיק פירוק של חברה אחרת בבעלותו של פלאח. הפרשה נחשפה כשאדרי פנה למשטרה ודיווח על ניסיון השוחד. בהנחיית המשטרה קיבל אדרי מפלאח 5,000 שקלים כדי לתמוך בהצעתו של פלאח במכרז.

בנוסף, על פי כתב האישום נגד מליק, בשנים 2010-2008 הוא נהג להורות למנהלי מחלקות בעיריית נשר לבצע עבודות תחזוקה בבתי מגוריו הפרטיים וכן בביתה של אמו, תוך שימוש בציוד העירייה וברכושה.

עורך הדין גיל דביר, סניגורו של עימאד פלאח, דוחה מכל וכל את הטענה כי מרשו שיחד את בכירי העירייה. "כבר בשלב מוקדם מאד יתברר כי מרשי הוא קורבן של עבירה ולא נאשם בביצוע עבירת שוחד", אמר דביר. לדבריו "מרשי הוא קורבן עבירה אשר נסחט במשך שנים על ידי בכירי עיריית נשר. בתחילה הוא נסחט על ידי סגן ראש העירייה פרדי מליק ואחר כך הצטרף לעניין גם מזכיר העירייה יוחאי ויינשטיין. למרשי היה ברור למן ההתחלה כי אם הוא לא משלם את מה שמצופה ממנו הוא נשאר ללא פרנסה. הרציונאל של המלחמה בשחיתות הציבורית מחייב הענשה של עובדי ציבור בעלי שררה ולא את מי שנתונים למרותם ולגחמותיהם".

פרדי מליק מסר בתגובה: "אני סומך על בית המשפט. יש לי אמון מלא שבית המשפט יגיע לחקר האמת ומאמין שצידקתי תצא לאור. ידי נקיות מכל רבב".    

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ