יניר יגנה

הותר לפרסום שמו של החשוד ברצח אנה כץ בת ה-74 לפני כחודש וחצי בבאר שבע. החשוד, מישה סורוקין, הוא שכן של כץ שסייע לה לסחוב הביתה סלי קניות. מעצרו הוארך בשבעה ימים.

לפני כחודש וחצי הוזעקו חוקרי ימ"ר נגב לזירת רצח בבאר שבע, שם מצאו גופה עם גרון משוסף מוטלת בסלון הדירה. החשד הראשוני היה שוד שהסתבך, אולם מבדיקת הדירה עלה כי כלום לא נגנב. מיד לאחר הרצח נעצרו בעלה ובתה של אנה כץ בחשד למעורבות ברצח, אולם השניים שוחררו לאחר לילה של חקירות והמשטרה נותרה ללא קצה חוט בפרשה.

"התגלתה גופת קשישה עם סימני אלימות", סיפר אז רמ"ח התשאול בימ"ר נגב, רפ"ק ערן כהן, "הזירה היתה קשה מאוד. חשדנו כי מדובר בשוד אבל מהזירה לא נגנב דבר. החקירה היתה מורכבת. בהתחלה בדקנו מניע אישי של בני משפחה וגבינו מאות עדויות. אחרי חודש היתה פריצת דרך כאשר אחת השכנות סיפרה כי החשוד סורוקין היה בקשר עם אנה. הוא קישר בין שני מעגלי חקירה. מתברר שמדובר בשכן של הנרצחת שגר באותה שכונה וסייע לה במכולת לקחת את הסלים הביתה".

החשוד מישה סורוקין, היום בהארכת מעצרו בבית המשפט בבאר שבעצילום: אילן אסייג

כהן הוסיף כי "השוטרים החלו לנבור בעברו של סורוקין וגילו כי השכן האדיב הפך לרוצח האכזר. הוא עבד במפעל בו עובדת הבת ופוטר בשנת 2011. בחקירתו הוא נשבר והודה ברצח. לדבריו הוא שתה אלכוהול באותו היום והגיע אל ביתה של כץ. הוא ראה אותה מחוץ לבית ונוצר ביניהם ויכוח שאותו הוא עדיין לא הסביר למשטרה, סורוקין טוען שהיא איימה להתקשר לאשתו ולדווח שהוא ניסה לאנוס אותה ובתגובה הוא שיסף את גרונה, בבדיקת הגופה שערכה המשטרה לא נמצאו סימנים של אונס".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ