רופא צבאי מואשם באונס חיילות שנבדקו על ידו

הרופא, אזרח עובד צה"ל, הוצב באוגדת מילואים בפיקוד המרכז. הוא נהג להציג את המעשים שביצע כחלק מהליך הטיפול הרפואי

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

רופא צבאי מואשם באונס ובמעשה מגונה בשש חיילות שנבדקו על ידו. הרופא, אזרח עובד צה"ל, הוצב בעוצבת "עידן", אוגדת מילואים בפיקוד המרכז. לפי כתב האישום שהוגש נגדו בשבוע שעבר, הוא ביצע את המעשים "תוך מרמה מצדו לגבי מהות המעשה שביצע והצגתו כחלק מהליך הטיפול הרפואי". החלטת בית הדין אסרה על הנאשם לטפל רפואית בחיילות או לבדוק אותן בשלב זה. אתמול דווח על כתב האישום באתר "מאקו".

תחילת הפרשה בחודש דצמבר, כאשר בעקבות מספר תלונות שהתקבלו בצבא נגד הרופא, החלה המשטרה הצבאית לבדוק את מעשיו. בתלונותיהן, אמרו החיילות כי כשפנו אליו עקב כאבי בטן, גרון, וגב, ביצע בהן הרופא מעשים מגונים בזמן הבדיקה. במקביל לפתיחת החקירה, הושעה הרופא מתפקידו.

בפברואר דווח ב"הארץ" כי הפרקליטות הצבאית שוקלת להגיש נגדו כתב אישום בהתבסס על החשדות המיוחסים לו. בנוסף, נבדקה אפשרות כי הרופא ביצע עבירות מין גם בחיילות נוספות שנים קודם לכן, כאשר היה בתפקיד ביחידה בפיקוד המרכז.

זהו המקרה השני הידוע בשנים האחרונות על חשדות לביצוע מעשים מגונים מצד רופאים צבאיים. ב-2009 נחשד רופא צבאי שהיה בשירות מילואים בכך שהטריד מינית וביצע מעשים מגונים חיילות בבסיס הטירונות זיקים. אז סיפרו החיילות כי במהלך הבדיקות הרפואיות שביצע בהן הרופא, הן התבקשו להתפשט וזה נגע באיבריהן האינטימיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ