חמישה בלשים מתחנת גבעתיים מואשמים בתקיפת חשודים ואזרחים

לפי האישום, השוטרים הכו באלת ברזל חשוד בעבירת תנועה וחייל שאיבד תעודת חוגר. המחלקה בה שירתו נסגרה עקב תלונות רבות על אלימות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה אתמול כתב אישום חמור נגד חמישה שוטרים ממחלקת הבילוש בתחנת גבעתיים, הנאשמים כי תקפו עצורים ונחקרים. נגד השוטרים התקבלו תלונות רבות כל כך, עד שלאחרונה הוחלט לסגור את היחידה.

החמישה - שמואל מייזל, אסף פוגל, אייל דרורי, קובי פרבדה ואורי בן חמו - מואשמים בתקיפת סתם ובתקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות. מכתב האישום עולה כי הם פעלו כחבורה אלימה ותקפו אזרחים באכזריות.

באחד המקרים, שהתרחש בנובמבר האחרון, הבחינו שלושה מהנאשמים ברוכב אופנוע צעיר, וחשדו כי ביצע עבירת תנועה. הבלשים המשיכו בנסיעה אחרי הצעיר עד שעצרו סמוך למוסך אופנועים בת"א, שם אזקו אותו והורו לו להיכנס לניידת המשטרה.

על פי כתב האישום, הצעיר הובא למשרד הבילוש, שם הוציא אחד מהם מעביר אלה מתקפלת העשויה מברזל. כבר בתחילת החקירה ועוד לפני שהספיק להוציא מלה מפיו היכו השוטרים את הצעיר בראשו באמצעות האלה, הטיחו את ראשו בקיר וחבטו בו באגרופים. בנוסף, הם איימו על החשוד ואמרו לו כי הם “הבלשים מגבעתיים” וכי ימצאו אותו וידרסו אותו.

עוד נטען בכתב האישום כי במקרים אחדים הצטרפו בלשים מהתחנה לבלש אחר שהיכה נחקר, מבלי לדעת מדוע הוא מכה אותו. מקרה כזה אירע במאי בשנה שעברה, כאשר חייל שהלך ברחוב הבחין באדם העוקב אחריו. החייל, שטען כי לא ידע שמדובר בשוטר מאחר ולא ענד סימן זיהוי, נמלט מהמקום, ובתוך כך נפלה מכיסו תעודת החוגר שלו, אותה מצא אחד הבלשים בתחנה, אייל דרורי. בשובו לתחנה התקשר דרורי לחייל ואמר לו שעליו להגיע לתחנת המשטרה מאחר שתעודת החוגר שלו נמצאת בה, מבלי ליידע אותו שהוא מתכוון לחקור אותו.

כאשר בא המתלונן לדלפק התחנה, תפס אותו בחולצתו ודחף אותו לתוך חדר שבו ישבו שני בלשים נוספים. השלושה החלו להכות אותו בכל חלקי גופו, כאשר דרורי אוחז את ראשו של החייל באמצעות רגליו והשניים האחרים מכים אותו, בין היתר, באמצעות אלת ברזל. על פי כתב האישום, גם כשפניו של החייל התמלאו דם לא אפשרו לו הבלשים לנקות את פניו והמשיכו להכות אותו בבטנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ