הרצח בבר נוער

הוארך מעצר הפעיל בקהילה החשוד בשיבוש הליכי חקירה

השופט דחה את הבקשה לפרסם את שמו ומתח ביקורת על כינויו "בכיר בקהילה": "מושג שמעלה על הדעת ארגון חשאי וזדוני כמו זקני ציון"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מעצרו של האיש החשוד בשיבוש הליכי חקירת הרצח בבר-נוער הוארך אחר הצהריים (ראשון) ביומיים. שופט בית משפט השלום בתל אביב, עידו דוריאן, הותיר עם זאת על כנו את צו איסור הפרסום על שמו של החשוד, ומתח ביקורת בהחלטתו על המשטרה, הפרקליטות והתקשורת. הפעיל חשוד שהיה בידיו מידע שיכול היה לסייע לפענוח הרצח אך לא העבירו לידי המשטרה, וכן בשיבוש הליכי חקירה.

השופט דוריאן התייחס לכינוי "בכיר בקהילה" שניתן לעצור שהוא דמות מוכרת בקהילה הגאה. "לא ברור מי הגה את המושג המוזר 'בכיר בקהילה'", אמר דוריאן. "זהו מושג המעלה על הדעת ארגון חשאי וזדוני כמו של זקני ציון, שבו יש בכירים יותר וזוטרים יותר השותפים להתארגנות חשאית שמוסתרת מפני הציבור".

השופט הוסיף כי "נראה כי ניתן היה להשתמש בתארים פעיל או מוכר בקהילה, ובכך גם להגביר את הדיוק וגם למנוע את הרמיזה המכוערת המסתתרת מאחורי אותו מושג שבתוך ימים ספורים השתרש". השופט ציין כי המושג מופיע גם בבקשה שהוגשה לו על ידי נציגי התקשורת, "ודאי ללא כל רצון רע. הוא הוסיף כי "יש לזכור כי מדובר בציבור אנשים, שהוא עדיין פגיע, עדיין כואב ומוטב להזהר כפל זהירות כאשר מדובר בפגיעה זו".

החשוד בבית המשפט, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

    נציגי התקשורת בדיון הגישו לשופט דוריאן בקשה להסרת צו איסור הפרסום על שמו של הפעיל וחלקו בפרשה. השופט החליט לקבל את הסכמת הסנגור ונציג המשטרה שלא לפרסם את פרטי החשוד עד ליום שלישי.

    עם זאת, השופט ציין בהחלטתו כי "אומר, שלי עצמי הגיע פרסום מזעזע למדי מתוך אתר שלכאורה מציג עצמו כאתר של שוטרים, שוטרים במדים, שבו פורסמו פרטים מלאים לרבות גילאי החשודים, והידיעה נחתמה במילים, באדיבות, "דוברות מחוז תל אביב. תקוותי היא שמדובר במעין רצון להסתיר את שם הכותב אף שכל המעיין בידיעה יכול היה למצוא את שם המפרסם".

    ביום רביעי האחרון עצרה המשטרה שלושה חשודים בחשד למעורבות ברצח הכפול בבר נוער, ובהמשך הוארך מעצרם ב-11 ימים. באותו יום נעצר גם פעיל הקהילה. בשלב זה עדיין יש צו איסור פרסום על פרטי הפרשה למעט העובדה כי החשודים נעצרו.

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ