רצח תאיר ראדה: הפרקליטות ניסתה לערער על אמינות הראיות החדשות

בנצרת החל הבוקר הדיון בראיות החדשות שהציג הרוצח המורשע, רומן זדורוב, שלדבריו מוכיחות את חפותו. אמה של ראדה: "המשפט מתיש נפשית"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בבית המשפט המחוזי בנצרת החל הבוקר (חמישי) הדיון בראיות החדשות שהציג רומן זדורוב, מי שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה בקצרין לפני שש שנים, וערער על הרשעתו. זדורוב, ששימש איש האחזקה בבית ספרה של ראדה, הורשע כי רצח אותה בתא השירותים במוסד. 

עם זאת, בערעורו הציג זדורוב קביעות של שני מומחים שסתרו לכאורה חלק מהראיות שלפיהן הורשע. האחת, קביעתה של ד"ר מיה פורמן, פתולוגית המתמחה ברפואה משפטית, לפיה ראדה נרצחה בסכין שיננית ולא בסכין יפנית, כפי שנקבע בהרשעה, על סמך ההודאה שנגבתה מזדורוב. השנייה, חוות דעתו של מומחה מארה"ב שעבד בשירות האף-בי-איי, שקבע כי טביעת הנעל שנמצאה על מכנסיה של ראדה לאחר גילוי הגופה, לא תאמה לנעל של זדורוב, כפי שנקבע בהרשעה.

ראיות אלו הוצגו לראשונה בערעור שהגיש זדורוב לבית המשפט העליון, שהחליט לפיכך להחזיר את הדיון להרכב בית המשפט המחוזי בנצרת שהרשיע את זדורוב ב-2009. 

זדורוב בבית המשפטצילום: גיל אליהו

בדיון הבוקר הציגה ד"ר פורמן את חוות דעתה, שלדבריה מתבססת על ממצאים פתולוגיים. אולם בפרקליטות ניסו לסתור את עדותה ועימתו אותה עם עדויות וקביעות קודמות המערערות לכאורה על אמינות דבריה. "אלו ראיות לא-רציניות", אמרה לפני תחילת הדיון עו"ד שילה ענבר, ראש תחום פלילי בפרקליטות מחוז צפון, שהביעה אמון כי בית המשפט יקבל בסופו של דבר החלטה נכונה, שלא תשנה את הכרעת הדין. עדותו של המומחה מארה"ב תישמע בתחילת השבוע הבא.

אימה של תאיר, אילנה ראדה, שהגיעה לדיון יחד עם בני משפחה נוספים, אמרה כי היא "מקווה לטוב", אך ציינה כי פתיחת המשפט מחדש מתישה נפשית. לדבריה, עם קבלת החלטת העליון, גברו אצלה תחושות שמהן חששה. "אני מקווה שהדיון החדש יענה על כל השאלות", אמרה. אביה של.תאיר, שמואל ראדה, אמר עם זאת כי הדיון החדש מיותר. "עושים רעש וצלצולים מכלום. אין לי ספקות, הרוצח יושב פה לידינו. אם זה היה תלוי בי, הייתי שוחט אותו עכשיו כמו שהוא שחט את תאיר".

תא השירותים שבו נמצאה גופתה של ראדהצילום: ג'יני \

לדיון הגיעה גם רעייתו של זדורוב, אולגה, שחזרה על אמונתה בחפות בעלה. "אני מדברת עם רומן כמעט כל יום ומבקרת אותו פעם בחודש", אמרה, "שנינו אופטימיים ומקווים לסוף טוב בסיוט הזה". זדורוב טענה כי בית המשפט עשה טעות בהרשעה הראשונה, והביעה את הסתייגותה מכך שההרכב שדן בראיות החדשות, הוא אותו הרכב שהרשיע את בעלה. "חשוב שהדברים יתבהרו ויחודדו שוב בבית המשפט", אמרה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ