עדים: בין שולה זקן לעד המדינה דכנר היתה מערכת יחסים אינטימית

עד כה, שלושה עדים התייחסו באופן ישיר או עקיף למערכת היחסים הקרובה בין השניים. זקן ודכנר הכחישו רומן ביניהם בחקירותיהם במשטרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אתמול הותרו לפרסום התייחסויות שעלו במהלך משפט הולילנד הנוגעות למערכת היחסים בין עד המדינה המנוח שמואל דכנר לבין שולה זקן, ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. זקן נאשמת בקבלת שוחד במאות אלפי שקלים, תכשיטים ומתנות שונות. השופט בתיק, דוד רוזן, התייחס בשבוע שעבר לתיאורים שנשמעו מפי כמה עדים, אך הגדיר אותם כשמועות, לא כראיות “במהלך המשפט הועלו מיני השערות או קמצוצי רכילויות, שמועות על מערכת יחסים אישית אינטימית שנתקיימה בין דכנר ז”ל לבין הגב’ שולה זקן”.

משפט הולילנד נמצא כעת בשלב ההגנה. עד כה, שלושה עדים התייחסו באופן ישיר או עקיף למערכת היחסים הקרובה בין השניים. ראשונה היא העוזרת של דכנר, שרון פוחס שהעידה על קשר אינטנסיבי. השני היה הנהג של דכנר, עופר לוי שהעיד כי דכנר נפגש עם זקן בבית מלון בירושלים. “אני זוכר לפחות פעם אחת בבית מלון בירושלים, כשהמתנתי לו בלובי שלוש שעות והוא נפגש איתה בחדר”. לוי היה גם מי שהעיד שהעביר לזקן כספים בשמו של דכנר, “העברתי לשולה המון פעמים מעטפות, לא פתחתי אותן, אך הרגשתי שיש בהן כסף”.

העד השלישי היה אביגדור קלנר שהפך לאחד מבעליו של פרויקט הולילנד החל משנת 2000, והעיד בשבוע שעבר שדכנר “בפירוש אמר לי שהיתה להם מערכת יחסים רומנטית”.

שולה זקןצילום: אוליבייה פיטוסי

זקן ודכנר הכחישו רומן ביניהם בחקירותיהם במשטרה. יתרה מכך, זקן לא טענה בתשובתה לכתב האישום כי בין השניים היה רומן ואינה מתכוונת לטעון זאת בקו ההגנה שלה. לטענתה, היחסים ביניהם היו קרובים, אך לא אינטימיים. היא סיפרה שאהבה במיוחד את הפן האבהי של דכנר וכי הוא אהב את “השובבות” שלה. “הוא נתן לי מתנות הוא נתן לי כסף... הוא קנה לי טבעת... יש לו הרבה מאוד כסף... הוא אמר לי: ‘אף אחד לא יגיד לי אם אני יכול לתת לאהובה שלי מה שאני רוצה לתת’”, העידה בחקירתה.
סנגוריה של זקן ינסו להציג מצג לפיו בהתקיים מערכת יחסים קרובה ביותר בין השניים, שבגינה לא ניתן להרשיע אותה בעבירת שוחד, אלא לכל היותר בעבירת מרמה והפרת אמונים.

מחומר הראיות הקיים בתיק ניתן ללמוד על היחסים הקרובים בין דכנר לזקן. כך סייע דכנר לזקן בשנת 1997 במימון רכישת דירה בשכונת מלחה בירושלים. דכנר סיפר בעדותו כי העביר לזקן כ-400 אלף שקל לבקשתה למימון רכישת הדירה. זקן אישרה בחקירה כי קיבלה מדכנר כספים לצורך רכישת הדירה. “הצעתי להחזיר לו, אך הוא לא רצה”, אמרה לחוקרים והסבירה להם שבשבילו מתנות בסדר הגודל הזה הן כמו קניית מסטיק בזוקה לאדם רגיל. עד המדינה רכש עבורה ריהוט לדירה החדשה, ציור, עגילים בשווי 2,700 דולר וכשבנה נולד קיבלה ממנו צ’ק על סך 10,000 שקל. “זה מתוך אהבה אלי”, הסבירה זקן. “שולה ידעה שמה שעומד מאחורי התכשיט, זה תודה על כל מה שהיא עושה או עשתה עבורי בעניין הולילנד. לכן גם לה זה היה ברור. לדעתי היא מבינה שזה עבור הולילנד, כפי שאני ראיתי את זה, או עבור דברים חדשים שהיא החלה לטפל בהם”, סיפר דכנר בעדותו. “קלנר התלוצץ איתי פעם ואמר שהוא מקווה שהדבר לא ייוודע לאשתי כדי שהיא לא תקבל רעיונות רעים לגבי הקשר שלי עם זקן”. 

בתוך כך, פרקליטי ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הגישו אתמול את תשובתם לערעור שהגישה המדינה לבית המשפט העליון בפרשות ראשונטורס ומעטפות הכסף. בכתב התשובה תוקפים הסנגורים את ההחלטה לערער על זיכוי אולמרט מרוב האישומים נגדו ובאופן אישי את פרקליט המדינה, משה לדור. “פרקליט המדינה הוא שהפך את עצמו, במו ידיו והתבטאויותיו, לבעל אינטרס אישי בתוצאת פסק הדין, והוא זה שקלע את עצמו למצב של ניגוד עניינים חריף ומשמעותי”, כתבו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ