שאול גנון: לא עשיתי דבר שעלול להתפרש כלא חוקי

אחרי ששמו הותר היום לפרסום והוא שוחרר למעצר בית, העניק הפעיל בקהילה הגאה ראיון טלוויזיוני: "אני מניח שיש הסתברות שאותי ניסו לרצוח"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

שאול גנון, הפעיל בקהילה הגאה שנעצר בפרשת הבר-נוער וששמו הותר היום לפרסום, אומר שלא עשה דבר שעלול להתפרש כלא חוקי או כפשע. מוקדם יותר היום נודע כי גנון החל לשתף פעולה בחקירתו וכי חתם על הסכם עם המשטרה לפיו ישמש כעד תביעה במשפט נגד החשודים ברצח.

"בשום שלב של החיים שלי לא עשיתי דבר שבחלומות הכי שחורים וגרועים שלי יכולתי לצפות שיוביל למעשה רצח נוראי כזה", אמר גנון לכתב ערוץ 2 גיא פלג בראיון ששודר הערב (שישי). בראיון אסור היה לגנון להתייחס במישרין לטענות נגדו, אך לדברי פלג מבין השורות עולה גרסתו לאירועים. "‫קשה לי להניח או לתפוס שמישהו יכול לחשוב שאני במישרין או בעקיפין, במודע או שלא במודע, עשיתי משהו שיוביל למעשה כזה. זה לא אני. ואם זה השתמע או יצא כך זה רק בגלל שאדם אחר רואה דברים בצורה מאד מעוותת ולא כל כך אנושית ונורמלית בעיני‬. ‫אני יודע מה עשיתי ואני יודע מה הדברים שאני עושה או לא עושה, והתחושה שלי שאני לא עשיתי דבר שצריך או עלול להתפרש כדבר שהוא לא חוקי או כפשע".‬

גנון התייחס לטענות כי שיבש את החקירה. "במשך ארבע שנים עבדתי צמוד לחקירת המשטרה, הבאתי כמה שיותר פרטים, כל שבב ובדל של סימן או רמז או כל דבר שחשבתי שיכול להיות רלוונטי. אם היה אירוע כלשהו שאני לא ראיתי לנכון לציין אותו סביר מאוד להניח שראיתי בו לא מספיק חשוב.‬ אני כן בחקירה, אומר רק את האמת. אני אומר את האמת ורק את האמת בחקירה".

כשנשאל גנון על הטענה כי כל הפרשה החלה משום שניסו לרצוח אותו אמר: "אני מניח שיש הסתברות שאותי ניסו לרצוח. אני יכול להצטער שבמקום זה הם פגעו בחפים פשע והרסו לרבים את החיים".

שאול גנון מחוץ לבית המשפט, היוםצילום: דודו בכר

גנון התייחס לפרסומים לפיהם הוא מעורב בעבירות מין אחרות. "הפרסומים הללו נגועים באינטרסים ומלאים בחצאי אמיתות ובאמירות חסרות בסיס. אם יש מישהו שחושב אחרת הוא מוזמן להגיש תלונה במשטרה. שמעתי על מישהי שטענה שאנסתי אותה. אין שום סיכוי בעולם שדברים כאלו קרו ואם אדם מחפש את 15 שניות התהילה שלו דרך מצוקה של מישהו אחר אז שיערב לו".

גנון הוסיף כי הסכים להתראיין לא כדי לשקם את שמו אלא מתוך מחויבות למשפחתו וחבריו. "אני מבחינתי מזמן לא מחפש את הכבוד ושמי הטוב, אני לא חושב שנשאר מהם שריד".

הבוקר התיר בית המשפט לפרסום את שמו ותמונתו של גנון. הכתבת עדי מאירי דיווחה היום ברשת ב' כי גנון חתם על הסכם מול המשטרה לפיו ישמש כעד תביעה במשפט נגד החשודים ברצח. גנון ימסור גרסה בה יודה בקשר מיני שהיה לו עם הקטין. בתמורה לעדותו ולהודאה בקיום הקשר וההיכרות המוקדמת עם הקטין, תמחק המשטרה את האישומים נגדו.

עד לאחרונה הכחיש גנון, כמו גם שאר החשודים בפרשה, כי הכיר את החשוד שהיה קטין בעת הרצח. ביומיים האחרונים שינה גונן את גרסתו ואף סיפר לשוטרים כי הקטין איים עליו באופן אישי. המקרה התרחש בסמוך לרצח, אולם לטענת החוקרים גנון החליט להסתיר זאת וסיפר על כך רק אתמול לפני שחתם על ההסכם עם המשטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ