שופט על מחוז ש"י במשטרה: "לא ניתן לקבל את כמות התקלות במחוז זה"

הביקורת נמתחה לאחר שדיון על הארכת מעצרם של שני קטינים שנעצרו במחוז התעכב ביותר משלוש שעות, כי המשטרה לא הביאה את העצורים לדיון

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

מחוז ש"י במשטרה נחשב למחוז חלש עם קשיים משמעותיים בטיפול בעבירות ובהתנהלות. בצעד חריג, הצטרף שופט בית המשפט השלום בירושלים, ירון מינטקביץ', וכתב בהחלטה להארכת מעצר של שני קטינים שנעצרו במחוז כי "לא ניתן לקבל את כמות התקלות שמאפיינות התנהלותו של מחוז זה".

הדיון נערך בעניינם של שני קטינים שנעצרו בחשד להצתת רכוש של פלסטינים. ביום רביעי בלילה נורו כמה יריות לעבר אוטובוס ישראלי שחלף בכפר חווארה, במרכז השומרון. בתגובה החלו צעירים יהודים מהאזור ליידות בקבוקי תבערה לעבר השדות והבתים של הכפר הפלסטיני בורין. כוח משטרה שהיה במארב במקום עצר שבעה בני אדם, חמישה בוגרים ושני קטינים, בחשד לביצוע המעשה. חמישה שוחררו לביתם, והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של שני הקטינים.

העצורים היו אמורים להגיע לבית המשפט בשעה 12:00. מכיוון שלא הגיעו, הדיון התעכב, ונפתח רק בשעה 15:15. גם בשעה זו העצורים עדיין לא נכחו בבית המשפט. לאחר סדרת טלפונים בהולים, הם הובאו ממחוז ש"י, בשעה 16:00.

מתנחלים זורקים אבנים ליד יצהרצילום: אי–פי

בדיון טען בא כוחם, עו"ד דוד הלוי מעמותת "חננו", שהשניים היו בקומזיץ באזור האירוע, ביום רביעי בלילה, ולכן נעצרו. השופט החליט להאריך את מעצרם ביומיים ואז לשחררם למעצר בית, וציין כי "מחוז ש"י זוכה לייצוג יתר מובהק בתקלות הבאת עצורים וזה רחוק מלהיות חריג. עם כל ההבנה לקושי של יחידת משטרה הנמצאת רחוק מבית המשפט, לא ניתן לקבל את כמות התקלות שמאפיינת התנהלותו של מחוז זה. לא הצלחתי להבין מנציג המשטרה מדוע לא הובאו העצורים לדיון עם פתיחת הבקשה, ומדוע היה על הורי העצורים, בא כוחם, אנשי שב"ס, צוות בית המשפט ואחרון חביב השופט, להמתין למעלה משלוש וחצי שעות להגעתם".

תגובת מחוז ש"י לדברים לא נמסרה עד שעה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ