המשטרה מאשרת כי שאול גנון חתם על הסכם עד תביעה

בית המשפט האריך את מעצרם של שלושת החשודים ברצח. על פי עד המדינה, החשוד שהיה קטן בעת הרצח ביקש לפרסם את שמו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית משפט השלום בת"א האריך הבוקר (ראשון) את מעצרם של חגי פליסיאן, טרלן חנקשייב והחשוד השלישי ששמו אסור בפרסום, החשודים ברצח בבר-נוער, עד ליום ראשון. במהלך הדיון אישר נציג המשטרה כי שאול גנון חתם על הסכם עד תביעה במסגרתו יודה בקיום קשר מיני עם החשוד שהיה קטין בשעתו. לדברי השופט, עידו דוריאן, "לאחר 11 ימים בהם שוהים החשודים במעצר ניתן לומר כי החקירה התקדמה. החומר שבפני מעיד על פעילות נמרצת מאוד של היחידה החוקרת אשר הניבה תוצרים שעיבו את החשדות נגד החשודים".

במהלך הדיון אישר נציג המשטרה לסנגורים של החשודים כי נחתם הסכם עד תביעה עם שאול גנון לפיו הוא יעיד כי היה בקשר מיני עם הקטין. עוד טענו נציגי המשטרה בדיון כי בין גנון לעד המדינה היו יחסי תלות בכך שגנון, כמי שעמד בראש ה"בר נוער", דאג לממן את הייצוג המשפטי באחד מההליכים שניהל עד המדינה.

עוד עלה בדיון כי במהלך הפעלתו של עד המדינה כסוכן, התגלה כי הקטין שחשוד בקשירת קשר פנה אליו בבקשה להשיג עבורו אקדח. הקטין ציין בפני עד המדינה שהסתכסך עם אדם וכי הוא מעוניין להפחידו ולפגוע בו. עד המדינה ציין בשיחה שהוקלטה שמדובר באקדח "מלוכלך", כלומר אקדח שכבר בוצע בו פשע בעבר. למרות זאת, החשוד הקטין ביקש את האקדח על מנת לבצע את התקיפה.

במהלך ההפעלה עד המדינה התכתב בפייסבוק עם חגי פליסיאן - החשוד בביצוע הרצח. במהלך ההתכתבות עלה כי סליאן סוחר בסמים ונתפסו עליו 100 כדורי אקסטזי. במשטרה אישרו כי הפעלתו של הסוכן הופסקה לאחר שהחשודים חשפו את כוונותיו ואיימו לפגוע בו. ארבעה ימים לפני המעצר יצאו כל הארבעה לחגוג אירוע משותף בפארק המים "ממדיון", שם ככל הנראה החלו החשודים ברצח לחשוד בכוונותיו של עד המדינה, ולכן החליטו במשטרה להגדיל את הכוחות בשטח ולבצע את המעצר באופן מידי.

חגי פליסיאן בבית המשפט, היוםצילום: תומר אפלבאום

הסניגורים, בניסיון לקעקע את אמינותו של עד המדינה, טוענים כי בזמן שישב בכלא הקימו שלושת החשודים חברה לשיווק ביצים, שהחלה להניב רווחים. עד המדינה דרש להיות שותף בחברה, בשל חובות שצבר, אבל משם שלא נענה בחיוב החליט לנקום. לטענת הסניגורים, המשטרה לא הצליחה להציג ולו ראייה פורנזית (ד-נ-א, טביעת אצבע, שערות וכדומה) שקושרת את החשודים לרצח. לטענתם, גם במקרה טרלן חנקשייב, בו חושדת המשטרה שסיפק את כלי הרצח, מדובר בחשדות שמבוססים רק על עד המדינה ולא בראיות פורנזיות שנמצאו בכובע הגרב אות חבש חגי פליסיאן בערב המקרה, שסופק לו לטענת המשטרה על ידי חנקשייב.

לקראת סיום הדיון ביקש החשוד שהיה קטין בעת המקרה את זכות הדיבור וטען כי אינו מכיר את שאול גנון, וכי מעולם לא היה לו שום מגע עם גבר. כמו כן, דרש החשוד להסיר את צו איסור הפרסום משמו. בנוסף, דרש מבית המשפט שיורה למשטרה לערוך לו בדיקת פוליגרף לאימות גרסתו. סנגוריו אמרו שהקטין אכן לא מכיר את שאול גנון וכי מדובר באדם שהופעל עליו לחץ להעיד נגד החשודים ולמרות זאת החליטו להשאיר את צו איסור הפרסום כפי שהוא ולא להישמע ללקוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ