אם הבנות שנרצחו תובעת את המשטרה: "היחס המזלזל הביא למותן"

שלושה שבועות חלפו מאז התגלו גופותיהן של אוסנאד ורימאס דנדיס, והמשטרה עדיין לא הצליחה לאתר את אביהן החשוד ברצח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כחודש חלף מאז התגלו גופותיהן של הילדות אוסנאד ורימאס דנדיס, שנרצחו ביישוב הבדואי אל-פורעה, והמשטרה עדיין לא הצליחה לאתר את האב החשוד ברצח. אמן של הבנות, עביר דנדיס, הגישה השבוע תביעה אזרחית נגד המשטרה, המשרד לביטחון הפנים והאב החשוד ברצח, בה היא טוענת כי "המשטרה הביאה למותן של בנותיי בגלל יחס מזלזל וחוסר אכפתיות".

ביום ראשון האחרון הגישה האם תביעה אזרחית לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד המשטרה, בטענה כי לו המשטרה היתה מתייחסת לתלונתה כראוי, מותן של הבנות היה נמנע. "היחס היה מעליב ופוגעני, יחס של אטימות, יהירות וגסות רוח, עצלות, רשלנות ואוזלת יד", נכתב בתביעה, "חוסר נכונות לפעול למען האזרח וחוסר נכונות להפעיל שיקול דעת מצד הנתבעים הם אלה אשר חרצו את גזר דינן של המנוחות למוות. האם חשבה שתלונותיה יזכו להתייחסות במשטרה וימנעו מהעבריין להחיל את הפשע המצמרר".

בתביעה מגוללת אם הבנות את השתלשלות האירועים. לדבריה, "משכתי אלף שקלים כדי לנסוע לערד ולהגיש תלונה במשטרה וחשבתי שהם ישלחו ניידת, אולם מה שעניין אותם באותו רגע הוא איך אני כאשה פלסטינית באתי לערד. ניסיתי להסביר שהבנות בסכנה אבל לא הרגשתי שמישהו התייחס לתלונה. אני לא מצליחה לעכל שהבנות שלי היו במרחק של כמה דקות נסיעה ואף אחד לא הציל אותן"

הבנות רימאס בת ה-3.5 ואוסנאד בת השנתיים

עוד טוענת האם בתביעה כי אמן החורגת של הבנות, שחיה עד הרצח עם אב אב הבנות, חשפה בפניה לפני הרצח כי האב מתכוון להעניש את הבנות בעקבות פגישה שהיתה להן עמן כשבועיים לפני הרצח.

לטענת עורכת הדין של דנדיס, עו"ד מירה הייב, "מדובר בכשל חמור באופן תפקוד המשטרה באירוע, אשר גרם לעבירת הרצח וגרימת מוות ברשלנות. עדיין איננו יודעים מה סכום הנזיקין שהאם תקבל. זה נתון בידי בית המשפט". מהמשטרה נמסר בתגובה: "התביעה התקבלה ואנחנו לומדים את פרטיה".

עשרות שוטרים ואנשי שב"כ עדיין מנסים לאתר את האב, אולם עד כה המאמצים לא נשאו פרי. לפני כשבועיים הגיעו השוטרים לביתו של תושב לוד ועצרו אותו בחשד כי הוא האב הנמלט. אולם לאחר כמה דקות הבינו השוטרים כי נעשתה טעות בזיהוי והוא שוחרר לאלתר.

גורמים במחוז הדרומי של המשטרה עדיין סבורים כי למרות שהאב מצליח בינתיים להסתתר, בקרוב הם יאתרו אותו ויביאו אותו לחקירה בחשד לרצח בנותיו. לפי ההערה במשטרה, החשוד לא נמלט לחוץ לארך ומסתתר בתחומי ישראל. לדברי גורם במשטרה, "המרדף אחר החשוד ברצח נמצא בראש סדר העדיפות במרחב נגב. כל יום מתבצעות פעולות רבות ומגוונות לאיתור האב החשוד ברצח בנותיו. כל הודעה לגבי מיקומו וכל שביב מידע נבדק ביסודיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ