בעקבות החקירה, הרב מצגר השעה עצמו מחלק מתפקידיו

הרב הראשי הודיע שלא ישתתף בישיבות המועצת הרבנות הראשית ובוועדה למינוי דיינים. עם זאת, הוא יוסיף למלא תפקידים שונים. לבני: "מהלך ראוי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הרב יונה מצגר הודיע הבוקר (ראשון) כי הוא משעה עצמו מחלק מתפקידיו כרב הראשי לישראל, עקב .

סנגוריו של מצגר, הפרופסור דוד ליבאי ועורך הדין אלעד רט מסרו הבוקר כי הרב הודיע לשרת המשפטים ולשר לשירותי דת, , כי הוא משעה עצמו מתפקידו כדיין בבית הדין הרבני הגדול, וכי עד לסיום החקירה הוא לא ישתתף בישיבות מועצת הרבנות הראשית לישראל ובישיבות הוועדה למינוי דיינים.

מצגר, עם זאת, ימשיך לכהן כרב ראשי המוסמך, למשל, לחתום על מתן תארי רבנות בכירים ותעודות כשרות. כמו כן מצגר לא מוותר על השפעתו על הבחירות הקרובות לשני הרבנים הראשיים, וכבר מינה את חמשת נציגיו מבין 150 החברים באסיפה הבוחרת. מצגר ציין כי בחקירתו הוא הכחיש ומכחיש את החשדות לגביהם נשאל, והוא מאמין בחפותו, ומקווה שהחקירה תסתיים במהרה. לדברי פרקליטיו "הרב מבין כי השעייתו העצמית היא הצעד הראוי מבחינה ציבורית".

הרב מצגר אחרי חקירתו, בשבוע שעבר

  שרת המשפטים לבני בירכה על השעיית מצגר והגדירה את המהלך כ"דבר הנכון והראוי נוכח הנסיבות". לדבריה, אני מכבדת את החלטת הרב, וגם אם נותר זמן קצר עד לסיום כהונתו יש לכך חשיבות רבה לשמירת מוסד הדיינות".

  בשבוע שעבר מצגר נחקר באזהרה במשטרה בחשד לעבירות של קבלת שוחד, מרמה, גניבה בידי מורשה, מרמה והפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. במשטרה סבורים שמצגר נהג לקבל שוחד – כסף ורכוש – מראשי עמותות, תמורת קידום ענייניהם. בתום החקירה, שוחרר הרב מצגר למעצר בית למשך לחמישה ימים. נאסר עליו לצאת מהארץ וליצור קשר עם מעורבים בפרשה. כמו כן, הוא התחייב להתייצב לחקירה לכשיידרש.

  בנוסף לרב מצגר נעצרו שלושה חשודים נוספים במעורבות בפרשה: חיים איזנשטט, שמחה קרקובסקי ובן ציון ציוני. איזנשטט הוא נהגו ועוזרו האישי של מצגר ונחשב לאיש אמונו. השניים הנוספים הם מנהלי עמותות ובמשטרה חושדים שהיו שותפים פעילים לעבירות בהן חשוד הרב. קרקובסקי וציוני חשודים באיסור הלבנת הון, הסתרת מקור רכוש ומתן שוחד. איזנשטט חשוד בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, לקיחת שוחד, איסור הלבנת הון והסתרת מקום הרכוש. מעצרם של השלושה הוארך בחמישה עד שבעה ימים.

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ