הרצח בבר-נוער

המשטרה: חגי פליסיאן קשר עצמו לרצח; מעצרו הוארך ב-8 ימים

מדובב הוציא מהחשוד אמירה לפיה לקח חלק משמעותי ברצח. פליסיאן למשטרה: "יש לכם הכל עלי, אתם יכולים לטפוח לעצמכם על השכם"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

חגי פליסיאן, החשוד המרכזי בפרשת הרצח בבר-נוער קשר עצמו לביצוע הרצח, ובכך הצליח לחזק את החשדות נגדו. לתאו של החשוד הוכנס בימים האחרונים מדובב, שלדברי המשטרה הצליח להוציא ממנו אמירה לפיה הוא מעורב ברצח ואף לקח חלק פעיל ומשמעותי במעשה.

אחר הצהריים (ראשון) האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של פליסיאן בשמונה ימים. במשטרה אומרים כי בסוף השבוע הצליחו שני חוקרים מהיחידה המרכזית של מחוז תל אביב לדובב את פליסיאן והוציאו ממנו אמירות שמחזקות באופן משמעותי את התיק נגדו, לקראת הגשת כתב אישום. במשטרה אומרים כי עת היה פליסיאן בחברתם, הצביע בידו על גופו כאשר נשאל "אז מי היה בבר-נוער?" ובהמשך הצביע על מאפרה כשנשאל מה עשה עם הבגדים והנשק.

כאשר הובא אחר כך לחקירה, אמר פליסיאן לחוקרים שלא התכוון לדברים ואמר אותם רק כדי להתרברב. ואולם לאחר שהוסבר לו ששיחתו עם המדובבים תועדה, אמר: "יש לכם הכל עלי, פענחתם את התיק, אתם יכולים לטפוח לעצמכם על השכם".

חגי פליסיאן בבית המשפט, בתחילת החודשצילום: מוטי מילרוד

עד המדינה שנתפס אתמול הובא אף הוא לבית המשפט והוא נשלח ל-30 יום בתנאי מעצר בית. השוטרים הקפידו להפריד בין עד המדינה ליתר החשודים כך שהם לא ראו האחד את השני בבית המשפט.

למרות כל הבעיות שעלו מאז הפכה חקירת הבר-נוער לגלויה ביחידה המרכזית ובמחוז תל אביב מעודדים מתוצאות הימים האחרונים וסבורים כי הצליחו לאסוף די ראיות להגשת כתב אישום נגד פליסיאן. "התיק סגור" טענו היום ביחידה המרכזית.

במשטרה מתמקדים כעת במעורבותו של פליסיאן לאחר שהגיעו למסקנה כי שני החשודים האחרים - הקטין וטרלן חנקשייב - לא מעורבים ישירות במעשה. חנקשייב, החשוד כי סיפק לפליסיאן את הכלי ששימש לרצח, שוחרר היום למעצר בית בהסכמת המשטרה וסנגוריו.

לעומתו, לקטין שחשוד אף הוא במעורבות במעשה, נוסף בימים האחרונים חשד נוסף - מפרשה שהתגלתה במהלך חקירת המשטרה - ולפיו הוא הזמין מעד המדינה אקדח כדי לפגוע בעבריין איתו הסתבך, ומעצרו הוארך עד יום שלישי.

לאחר שאותר אתמול בתל אביב, החליטה המשטרה לשים את עד המדינה במעצר ובכך למנוע אפשרות שיברח שוב, אולם יתכן שישוחרר בימים הקרובים למעצר בית בתנאים מגבילים.  לאור ההתפתחויות האחרונות הנוגעות לפליסיאין הוחלט המשטרה להפעיל על עד המדינה לחץ מתון כדי שזה יעמוד בתנאי החוזה שנחתם עמו.

עד המדינה אותר יומיים לאחר שנמלט מדירת המסתור שבה שהה. הצעיר נמצא בדירה ברחוב יצחק שדה בתל אביב, כשהוא מסתתר בארון המטבח, ולאחר מכן טענו גורמים במשטרה כי למעשה ידעו היכן נמצא הצעיר ביומיים בהם נעדר, ורק המתינו לשעה המתאימה לעצור אותו.

לפי החשד, פליסיאן - קרוב משפחה של הקטין בו שאול גנון ביצע לכאורה מעשה סדום - ניסה, יחד עם עד המדינה וחנקשייב, לפגוע בגנון כמעשה נקמה. במשך תקופה השיגו אמצעי לחימה, תכננו מהלכים לרצח ותרגלו את ההימלטות מהזירה. ביום הרצח, על פי החשד, בא פליסיאן לבר-נוער כשהוא חבוש כובע גרב וחיפש את גנון שלא היה במועדון באותו הזמן. באותה העת החליט פליסיאן לפתוח באש על כל מי שהיה במקום. מהירי נהרגו ליז טרובישי וניר כץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ