אונס הנערות במועדון באלנבי: הברמן טוען ליחסי מין בהסכמה

מעצרו של הברמן, סמיון אסתרקין, הוארך בשישה ימים. נעצרו שני עובדים נוספים החשודים באונס שתי הנערות שנמצאו בסוף השבוע מוטלות ברחוב

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (רביעי) בשישה ימים את מעצרו של סמיון אסתרקין, החשוד במעורבות באונס שתי נערות בסוף השבוע במועדון אלנבי 44 בעיר. עוברי אורח מצאו את שתי הנערות, בנות 17 מאזור המרכז, מעולפות על המדרכה ברחוב יונה הנביא. המשטרה חושדת כי לפחות שלושה מעובדי המועדון אנסו אותן.

אסתרקין, שעבד כברמן במועדון, הסגיר עצמו אתמול לידי המשטרה. הוא חשוד שאנס את שתי הנערות בעת שבילו במועדון. עורך דינו, שאדי כבהא, טען בדיון כי אסתרקין מודה שקיים יחסי מין עם הנערות אולם לדבריו הם נעשו בהסכמה מלאה. לטענת עו"ד כבהא, מתוקף תפקידו של אסתרקין כברמן, הוא לא יכול היה לדעת את גילן של הבנות, מאחר שהכניסה למועדון מותרת רק לבני 18 ומעלה.

השופט ד"ר שאול אבינור, שראה את חומר הראיות סבר שעורך הדין אינו מודע ככל הנראה לגרסת החשוד במשטרה, "שכן מגרסת החשוד עולה לא רק חשד למתן משקאות אלכוהוליים למתלוננות הקטינות, אלא גם לשימוש בכוח ממש". לדברי השופט "גם אם החשוד מנסה להרחיק עצמו מהעניין, אין ספק כי מדובר באירוע חמור המגבש עילת מעצר, שכן מדובר בעבירות מהחמורות שבוצעו, לא רק תוך מצב המונע התנגדות אלא גם באופן אלים ומכוער".

חשוד נוסף בביצוע האונס הסגיר עצמו לידי המשטרה הבוקר, ויובא מחר לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו. החשוד השלישי בביצוע האונס, אחד מעובדי התחזוקה של המועדון, דלק פאיז בן 20, נעצר כבר ביום ראשון ומעצרו הוארך עד מחר.

מועדון אלנבי 44 בתל אביבצילום: דניאל בר און

הנערות הגיעו למועדון במוצאי שבת. הן בילו במקום כמה שעות עד לסגירתו. על פי החשד, במהלך הבילוי קיבלו הקטינות כמויות גדולות של אלכוהול מהברמן ומכמה עובדים.

על פי החשד, העובדים ניצלו את הקטינות כשהמועדון התרוקן מלקוחות לפני הסגירה. לאחר מכן הם השליכו את הבנות מחוץ למועדון ולא הגישו להן עזרה. הן נמצאו מעולפות ברחוב רק בשעות הבוקר. כוחות משטרה ומגן דוד אדום שהוזעקו למקום נתנו לנערות טיפול ראשוני והחלו לחקור את נסיבות האירוע. אחת מהשתיים, שהיתה פחות מטושטשת מחברתה, סיפרה שחשו מעורפלות בשעה שבה נסגר המועדון וכי הן נאנסו על ידי העובדים. 

השתיים הועברו לבית חולים לבדיקות, לטיפול ולהמשך חקירה. המשטרה תבדוק אם היו תחת השפעת סם כלשהו, שניתן להן ללא ידיעתן. רב פקד איציק כהן, קצין החקירות של תחנת לב תל אביב, אמר כי ככל שהחקירה מתקדמת הולך ומתבסס החשד שהקטינות הושקו במועדון עד למצב של עילפון, אז נוצלו מינית.

לאחר פינוי הקטינות מהזירה נכנסו שוטרים למועדון וביקשו מגיל קלאוס, אחד מבעלי המקום, גישה למחשב ולצילומי האבטחה. קלאוס סירב למסור את החומרים עד לקבלת צו מבית המשפט ונעצר בחשד לשיבוש הליכים ומכירת אלכוהול לקטינים. קלאוס נשלח למעצר בית. עורך הדין ניל סיימון מהסנגוריה הציבורית טען בדיון ש”הכל נעשה ברצון”.

קלאוס גיבה את עובדיו אתמול והדף את הטענות לפיהן הם אנסו את שתי הקטינות. "אחת הבנות טוענת שהיה אונס והשנייה אומרת לא היה אונס". בהמשך אמר קלאוס כי כשהגיע האמבולנס "נזרקה המילה אונס והכל התחיל. אחת מהן טענה שהיא דתייה ואולי היא פחדה ואז אמרה שאולי אנסו אותי. מה זה אולי? בחיים לא שמעתי דבר כזה. את העובדים פיטרתי, אני לא קשור לעניין הזה".

נציג המשטרה בבית המשפט אמר כי הצילומים ממצלמות האבטחה נמצאים בידי החוקרים והוסיף כי רואים בהם כי הנערות נראות “כמו סמרטוט”. “הן לא יכלו לתת את הסכמתן לקיום יחסי מין ולא היתה להן היכולת להתנגד”, אמר. עורך הדין מטעם ההגנה שאל את נציג המשטרה איך ידע שהבנות שיכורות. השוטר ענה כי השתיים “לא היו מסוגלות לעמוד”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ