רצח כפול בפתח תקוה: שניים נורו למוות ברחוב

אחד הנרצחים מוכר למשטרה, וההערכה היא כי מדובר בסכסוך בין עבריינים. אדם נוסף שהיה במקום נפצע באורח בינוני-קשה ופונה לטיפול בבילינסון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שני תושבי פתח תקווה, אלי עורקבי, בן 35, וערן פרטוש בן 42 נורו למוות ואדם נוסף נפצע בינוני-קשה כששני מתנקדים פתחו באש לעברם היום (חמישי) ברחוב משמר הירדן בעיר. עורקבי מוכר למשטרה, והרקע למקרה הוא ככל הנראה פלילי. הנפגע השלישי הועבר לטיפול בבית החולים בילינסון בעיר.

מחקירת האירוע עולה כי שני מתנקשים הגיעו לאתר בנייה רכובים על אופנוע, ירדו ממנו והתקרבו אל השלושה כששיחים הסוו אותם. כשהגיעו לטווח קצר, השניים ירו כמה פעמים לעבר פלג גופם העליון של השלושה, ולאחר מכן נמלטו מהמקום. 

לזירה הגיעו בני משפחה של אחד הנרצחים שהתקשו לקבל את הבשורה. בסמוך למקום הירי ישנו בית ספר וגן ילדים אולם באותו הזמן הילדים היו בכיתות ובגנים ולא היו נפגעים.

עורקבי הוא עבריין מוכר בפתח תקוה, שבעבר היה מעורב באירועי ירי בשל סכסוכים בין עבריינים בשוק העירוני. במשטרה בודקים האם פרטוש השני והפצוע נפגעו רק מפני שעמדו סמוך לעורקבי. לכן, נבדקת אפשרות שהמתנקשים ביקשו לנקום בו.

כיוון חקירה נוסף של המשטרה הוא סכסוך בין קבלנים. עורקבי לקח על עצמו  באחרונה אחריות על פרויקט בנייה שנזנח בשל חובות כספיים, בעוד הפצוע עבד כפועל בבניין. במשטרה בודקים האם לקבלן שעזב את הפרויקט היו הלוואות בשוק האפור, וארגון פשיעה מהמרכז שעורקבי היה מקושר אליו הגיע כדי לגבות כספים מאלו שקיבלו על עצמם את הפרויקט.

בראשית החודש נרצח שמעון הרוש, תושב כפר טרומן שבשפלה, על ידי שני בני אדם שארבו לו בביתו. מחקירת האירוע עלה כי הרוש, שהיה מוכר למשטרה, חזר בלילה לביתו עם רעייתו, וכשבני הזוג נכנסו לבית הם הבחינו בשני רעולי פנים שפרצו לדירה. לאחר מאבק עם הפורצים הוכה הרוש בפלג גופו העליון עם חפץ קהה. כוחות מגן דוד אדום שהוזעקו מקום נאלצו לקבוע את מותו, לאחר פעולות החייאה ממושכות.

להערכת המשטרה, בשל זהות הנרצח שהיה מוכר למשטרה, מדובר באירוע מתוכנן וההערכה היא שהתוקפים ארבו לו במטרה לפגוע בו. בעקבות המקרה, כוחות גדולים של המשטרה ביצעו סריקות באזור אחר החשודים במעשה, שנמלטו מהמקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ