היום צפויה הכרעת הדין במשפטו של דניאל מעוז

מעוז הואשם כי רצח את הוריו לאחר ששקע בחובות כבדים בשל התמכרותו להימורים, משום שקיווה כי ירושתם תאפשר לו לכסות את החובות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט המחוזי בירושלים צפוי לתת הבוקר (שני) את הכרעת הדין במשפטו של דניאל מעוז, המואשם ברצח הוריו נורית ונח מעוז לפני כשנתיים.

הפרשה החלה באוגוסט 2011, עם מציאת גופות ההורים בביתם שבשכונת רמות בירושלים. כחודש לאחר הרצח נעצר בנם דניאל כחשוד ברצח, וכעבור חודש נוסף הוגש נגדו כתב אישום. מעוז הואשם כי רצח את הוריו לאחר ששקע בחובות כבדים בשל התמכרותו להימורים, משום שקיווה כי ירושתם תאפשר לו לכסות את החובות. בכתב האישום נטען כי דניאל דקר את אביו ואמו עשרות פעמים, ולאחר מכן שב לדירתם כדי לטשטש ראיות ולנקות את הזירה. בחקירה גילו השוטרים כי לפני הרצח גלש מעוז לאתרי אינטרנט שעסקו בטשטוש ראיות וברצח הורים.

משפטו של מעוז היה רווי תהפוכות ודרמות משפטיות ומשפחתיות. בתחילה טען כי אינו יודע דבר על הרצח, אך בהמשך שינה את גרסתו והודה כי היה בדירה בזמן הרצח, והעיד כי התחבא ואף נאבק עם הרוצח. מאוחר יותר מסר מעוז גרסה נוספת, כשהאשים את אחיו התאום ניר ברצח הוריהם. בעת המשפט אף צץ מכתב אנונימי שכותבו העיד כי ראה את ניר יוצא מבית הוריו בליל הרצח, והמשטרה עצרה את שותפו של דניאל לתא בבית המעצר כחשוד בשיגור המכתב.

בשלב הסיכומים כבר נטשו סנגוריו של מעוז, עו"ד דוד ברהום וארז בר צבי, את הגרסה לפיה ניר הוא הרוצח, אך לאחר מכן הצליחו הסנגורים לדחות את הכרעת הדין, לאחר שגילו כי האח ניר שירת ביחידה המשטרתית שעסקה בפענוח הרצח. בפרקליטות טענו שפרט זה היה ידוע כבר מתחילת הדיונים. 

דניאל מעוז בבית המשפטצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ