אילן ליאור
אילן ליאור

בית משפט השלום בתל אביב הורה למשטרה לעקל חצי מיליון שקלים לשוטר שנשך אזרח בשפתו במהלך ניסיון לפזר מסיבה לפני שלוש שנים. לפני חודשיים, הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את השוטר, סימון שלום, בתקיפה וגרימת חבלה חמורה. בעקבות ההרשעה הגיש באחרונה האזרח, רועי דדוש, תביעת פיצויים בסך 3.3 מיליון שקלים, באמצעות עו"ד כרמי בוסתנאי. בית המשפט הורה למשטרה לעקל זכויות, כסף, פיצויים, תקבולים או קרנות של השוטר בסך חצי מיליון שקלים, על מנת לוודא כי השוטר ישלם את הפיצויים אם תתקבל התביעה.

האירוע התרחש ביולי 2010, כאשר שלושה שוטרים, ובהם שלום, הוזעקו לבית באור יהודה בעקבות תלונות על רעש ממסיבה. על פי כתב האישום שהגישה המחלקה לחקירות שוטרים, שלום רשם דו"ח לעורכת המסיבה ועיכב לחקירה את אחיה. לאחר מכן הושלכה לבנה לעבר ניידת המשטרה וניפצה את שמשתה האחורית. שלום האשים את אחיה של מארגנת המסיבה במעשה, חנק אותו וסטר לו. בן דודו, רועי דדוש, הבחין במתרחש וביקש משלום להפסיק. בתגובה אחז אחד השוטרים בידיו של דדוש מאחורי גבו ושלום תפס אותו בצווארו ונשך את שפתיו בחוזקה.

שלום הכחיש את המעשים המיוחסים לו וטען כי דדוש נפגע ממגע עם סיכה שהיתה על דש בגדו. בית משפט השלום זיכה את השוטר מחמת הספק, אך המחוזי קיבל את הערעור של מח"ש. השופטים דבורה ברלינר, ג'ורג' קרא ומרים סוקולוב קבעו כי קיימת התאמה מלאה בין גרסתו של דדוש לבין חוות הדעת שהציגה התביעה. הם דחו את ההסברים החלופיים שהציע מומחה מטעם ההגנה. "למעשה, רק נשיכה על ידי אחר מתיישבת עם מכלול הפגיעות שנמצאו על פניו של רועי, הן מבחינת מיקומן והן מבחינת טיבן, כאשר כל הסבר אחר שהועלה אינו תואם לפגיעות שנמצאו ואינו מספק להן הסבר כולל", נכתב בפסק הדין.

את תביעת הפיצויים הגיש דדוש נגד השוטר התוקף ומשטרת ישראל. בתביעה נכתב כי דדוש "הותקף באופן ברוטאלי וקשה על ידי סימון שלום, שוטר במשטרת ישראל, על לא עוול בכפו, כאשר בזמן שהתובע עמד וידיו משוכות לאחור, מוחזקות על ידי שוטר אחר, התנפל עליו הנתבע בחמת זעם ותקף אותו תקיפה פיזית ומינית חמורה ביותר".

לאחר המקרה הובהל דדוש לבית החולים שיבא תל השומר. בבדיקה רפואית נמצא כי הוא סובל מנקב בשפה העליונה ובסנטר, כתוצאה מנשיכת אדם. הוא טופל בתרופות ולאחר מכן נותח. לתביעת הפיצויים צורפה חוות דעת פסיכיאטרית, שנערכה לפני כחודשיים, וקבעה כי התקיפה גרמה לו תגובה נפשית פוסט טראומתית קשה והוא סובל בין השאר מקשיי שינה, פלאשבקים וסיוטים, וחייו החברתיים נפגעו קשות. עוד נכתב בחוות הדעת כי הוא אינו מסוגל לתפקד, מסתגר בביתו, פיתח מחשבות רדיפה, סובל מדיכאון וחרדה, מוגבל בפעולות היום-יום וזקוק לעזרת הזולת. כמו כן צוין כי ההיבט המיני של הפגיעה גרם נזק למערכת היחסים של דדוש עם בת זוגו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ